bugün

Annesi cebine bir not bırakıp avm oyun alanında terketmiş.

Bir anne evladını nasıl terkeder aklım almıyor. insan ne kadar yoksul olursa olsun evladını koklamadan bir gün geçiremez.

Daha 3 yaşında lan o çocuk! Nasıl bir çaresizlik ki anayı evladından ayırıyor.

görsel
Oh ne güzel lan.
Şıllık köpeğe bak.
Yapmış çocuğu "ben bakamiyorum artık" deyip bırakmış.

Böyle kolay mı lan çocuk yapmak?

2 tane çocuğum var eşek kadar oldular.
Milletin bebeklerine ufak çocuklara imrenerek bakıyoruz kaç yıldır.
Yeğen sevmek için saatlerce yol gidiyoruz.
Biz bilmiyor muyuz 3. 4. 5. Çocuğu yapmayı boy boy.

Ama her gelen çocuk bir öncekine ortak olacak, onun imkanlarını kısıtlayacak diye yapmıyoruz.

Herkes ana baba olmamalı ya.
Allah belanızı versin, yazık çok yazık...

not: hadi anne çocuğu terk etmiş, bunu tek başına mı yapmış? nerede baba olacak o şerefsiz?
artık her 23 nisan'da hüzünlenecek talihsiz bir melektir.
pisman etmek istemiyorum demis! sen onu o gece düsünecektin sorumsuz insan!

adim adim oraya giderken aklindan neler gecti? elini birakip giderken ayaklarin hic mi geri gitmedi? asagilik insanlar!
Eski haberdir.
Tacizcilere idam gelsin diye bağıracağınıza bu tip insan demeye utandığım varlıklar için idam getirilmeli.
Baba olacak mal nerde acaba? Sadece kadına yüklenmek ne kadar doğru?
Yanlışlar silsilesinin altında kalan hamzanın karşısına iyi insanlar çıkarsın yaradan.
iyi dini eğitim almayan ailelerin utanç verici eylemidir. evet..
insan denen yaratığın ta amk. Net!
Kendine bile bakmaktan aciz olanlar çocuk yapmasinlar. Çocuk sahibi olmak belli nitelikleri tasıdığıni ispatlayan bir ehliyete bağlı olmalı. Herkes cocuk yapar ama herkes cocuk bakamaz.
Hamza senin annen bir göt lalesi sikişmeyi biliyor inşallah güzel bir hayat yaşarsın.(babasıda öyle)
Hayvan belgesellerinde yavrusunu korumak uğruna ölümune kapışan anne hayvanlardan utandim.
lan bu nasıl birşey yaa. sen çocuğu nasıl bırakırsın öyle oralara? içim acıdı yeminle.
Ulan aksam aksam icim yandi ya...
Evde toplamda 3 kedi var. 2si anne oldu. Nir tanesi sakat, beyninde problem var buna rağmen eşek kafalı evden kaçıp çiftleşti, 2 twne yavrusu oldu. Kendisi yürüyemiyor ama o yabrulsrı dürüne dürüne bizden bile bir koruyuşu vardı ki ağlayarak izlersiniz. Şimdi sen nunu gördüğünde diyorsun ki "pisst pis şey hayvan ,öpte dolanıyorsun" falan filan. E bu o sakat hayvan haliyle anneliğin en güzel örneğini gösterdi bize, bu insan olacak ana nerede.
Bakamıyorsan maddi durumun kötüyse git sed yardımı al bir şey yap. Bakamıyorum bahane. Devlet olanaklar sunmuş insanlar çocuklarına baksın diye.

Çocuğu olmayan insanlar dururken böyle tipler beni çıldırtıyor. Dünyada insanlık kalmamış yazıklar olsun ya. Ben bakarım bulun getirin hamzayı. Hep bir oğlum olsun istemiştim zaten. Benim evimin barkımın da olacağı yok zaten. Kendime bakabildiğim müddetçe bakarım.
bilip bilmeden yargilamayin,o kadini da dusunmek lazim falan filan. bos laf.

gerekirse pazarda corap satacaksin yine de evladina bakacaksin. yok oyle cocugu birakip gitmek. caresizsen yardim isteyeceksin. geri mi cevirildin,yine isteyeceksin. en kotu anne/baba onlarsiz olmaktan iyidir. kiymayin yavrulariniza.
Oraya bırakacağına gidip sosyal hizmetlerle konuşsaydın keşke.

Hiç çocuğunu düşünmediğin belli ya başına kötü birşey gelseydi o zaman vicdanen rahatsız olamayacakmıydın.
Dogurup sokaga atma eyleminin vuku bulmus hali. Iyi o zaman herkes, gotu tutustugu vakit cocugunun cebine not birakip terketsin.
farkettiğim kadarıyla insanların yapıları, çaresizlikleri, hastalıkları, yaşam şartları, o noktalara nasıl gelmiş olabilecekleri, medeni ve bedeni halleri vb. bir çok detayı göz önüne almadan direkt anneye çökme noktasına geliniyor.

artık olayların bize aksettirildiği kısmının dışındaki detayları da elimizden geldiğince empati yoluyla kavramak zorunda olduğumuz bir zamanda yaşıyoruz.

olayın üzücü olması veya küçük hamza için onanamaz yaralar açabileceğini düşünmemek ve kahrolmamak çok zor fakat öyle acı hayatlar var ki karşılaşsan önünü göremezsin.

bu bir şımarık insan davranışı değil, kanını cami önüne vb. bırakan ilk anne de bu kadın değil.

partizanlıktan, tarafgirlikten, ırkçılıktan, algılarımız yönetilmesine izin vermekten vakit bulup bütün insanlık için en iyisinin sağlanması için elimizden geleni yapmadığımız, bütün bunlara isyan etmediğimiz sürece hamza yerini diğer kardeşlerine bırakmaya devam edecek ne yazık ki.
kadının durumunu bilmeden yargılamak yanlış. baba belliki ortada yok. allah kimseyi çaresiz koymasın. başına gelmeyen anlayamaz bu durumu. ha eğer gerçekten bakma gücü varken çocuğu terkettiyse o zaman allaha havale etmek lazim.
güncel Önemli Başlıklar