1. 1.
  bursa'da demirtaş cumhuriyet mahallesi'nde atıl durumda kalan 13 katlı bir binanın 300 kilo dinamit patlatılarak yıkılmak istenmesi fakat bu girişimin başarısızlıkla sonuçlandığı bir binadır. binanın ilk 3 katına toplamda 300 kilogram dinamit yerleştirilip geri sayım yapılarak patlama gerçekleştirilmiş, fakat başarı sağlanamayınca gereken çalışmalar yapılarak ikinci bir patlama daha gerçekleştirilmiş. Bina ikinci denemede de sapasağlam ayakta kalmış. Bunun sonucunda da bina yıkımı ertelenmiş.

  http://www.bursahakimiyet...nin-goruntuleri-1424.html
  2 ... dalgamaya
 2. 2.
  bu binayı yapan şirketin ismini versinler. adam zengin olur.
  4 ... herkesin hayatina karisan adam
 3. 3.
  Yapıyı sap2000 veya etabs ile modelleyip en çok zorlanan, en çok yük alan kesitleri belirledikten sonra onlara dinamit yerleştirse durum böyle olmaz. Hiç mi danışmanlık yapan firma bulamadılar.
  ... beyaz baretli mehmet aga
 4. 4.
  300 kilo dinamit patlatılmasına rağmen dün yıkılamayan 13 katlı bina bugün saat 11 sıralarında kendiliğinden çökmüştür. bu olay sırasında bina yerle bir olurken zarar gören kimse olmamıştır:

  https://www.ntv.com.tr/ga...YQ/A5wvA7dgzkubdOZhBHuh0A

  bu arada TRT Belgesel kanalında yayınlanacak "Bakalım işe yarayacak mı?" adlı programda, "Depremde yaşam üçgeni oluşturmaya yarayacak bir eşya var mı?" sorusuna cevap aramak için bu yıkım gerçekleştirilmiş. bu televizyon kanalının belgeseli için yapılan yıkım çalışması kapsamında bina içerisine yaşam malzemeleri yerleştirilmiş. Binanın yıkılmasının ardından içeriye yerleştirilen cansız mankenler de AFAD ekipleri tarafından ısıya dayalı sensörlerle aranacakmış.
  3 ... dalgamaya