1. .
  turkiye'nin guzide illerinden bursa'nin carpik kentlesme ve yanliş tuketimden dolayi maruz kaldigi kotu tabloyu onleme cabasinda olanlarin baslatmis oldugu kampanya.
  1 -1 ... carlott
 2. .
  insanlar kendi hayatlarını ve dünyaya getirdikleri çocuklarının geleceklerini düşünmediği sürece, arsa, arazi yağmalaması belediyelerin desteğiyle devam ettiği sürece bursa nın çölleşmesi, beton yığınına dönmüş yaşanmaz bir şehir olması kaçınılmaz.

  lanet olsun ki hepimiz bu işin içindeyiz. o kadar sivil toplum örgütü var ama hiçbirinin bursa nın bu kötü gidişi için ciddi anlamda bir çaba sarfettiğini görmüyoruz. büyükşehir belediyesi "kent meydanı" diye öve öve bitiremediği bir şey yaptı. "şey" evey bir şey ama ne meydanla alakası var ne de kentle. bursa nın göbeğine beton attılar, koskoca bina diktiler. meydan dediğiniz yerde ne ağaç, ne ot, ne toprak ne de meydan var. kupkuru, beton.
  yapılan bu ne idüğü belirsiz sözde meydanla övünüyor birileri, birileri de onlara helal olsun diyor. çevre işi siyasetin çok çok üzerinde bir konu. çevre dediğimiz yer yaşadığımız yer. etrafınıza durup bakın arada, bakın eski bursa fotoğraflarına. böyle şehirleşme, böyle yaşantı olmaz.

  yeşil bursa oldu "beton bursa".
  ... zehiri alınmış kobra