1. 1.
    tam başlık:
    ' türkiye yurttaşı öğrenciye " burs alma, bedavacı olma " deyip, suriyeli öğrenciye 1200 tl bedava burs parası vermek'

gerçekten çok ilginç. bu kafa gerçekten çok yerli ve çok milli. beğendim.

not: sağ elimin dört parmağımı dikiyor,
    baş parmağımı avuç içine büküyorum ve faizsiz kredi almaya gidiyorum.
    ama neden kendimi " kriz yok diyip iponunu kıran, dolarını yakan keriz " gibi hissediyorum.
    ama neden?
    4 -2 ... eratosthenes
  2. 2.
    bu arada türk öğrenciye ödenen burs ise sadece 500 tl.

not: geri ödemek kaydıyla veriliyor.
    2 ... eratosthenes
  3. 3.
    çocuklarını remzi gür denilen işadamından aldığı bursla (?!) yurtdışında okutan mobsterın yediği halt.

(bkz: mobster)
    2 ... matasyonlu
  4. 4.
    -nerelisin ?
    -suriyeli
    -al sana 1200 lira karşılıksız burs..... sen nerelisin ?
    -ıraklı....
    -ümmet kardeşim al sana da burs... ya sen nerelisin ?
    -Türk’üm
    -beleşçi misin lan sen ..ne bursu? git kredi al, borçlan bana ne...
    3 -2 ... eratosthenes
  5. 5.
    --spoiler--
    Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, öğrencilerin aldığı geri ödemeli bursu, sigortalı bir işe girdikten sonra ödemeye başladıklarını söyleyerek, "Bu seni bedavacılığa alıştırmıyor" dedi.
    --spoiler--

geri ödemeli burs diye bir şey yoktur. KYK burs da verir kredi de verir.

sol haber denilen, kendini solcu olarak tanımlayan aslında yalancıdan öte olmayan sitenin attığı başlık konuşmada geçmemiştir.

konuşmada burs ile ilgili tek kelime geçmemiştir. yalnızca kyk kredi sisteminin kendi açısından olumlu bir yönünden bahsetmiştir cb.

bu kısma katılırsın katılmazsın da, burs almayın dediği kısmını nerenden uydurursun?

olmayan açıklamayı var sayıp, suriyelilere burs verildiğini iddia edip kendince bir çelişki üreten kişi paranoid şizofrendir en hafif tabiriyle.
    -3 ... raduyev