bugün

Soğuktan burnun ucunun çok üşümesi ve buna rağmen hiç kimsenin öpmemesidir. Üzer.
Soğuk havalarda burun ucunda nefes alıp vermekten mütevellit hafif bir buharlaşma olur, maatteessüf bu sümük zannedildiği için kimse öpmek istemez, bence haklılar.
Burnunuzu Her yere sokmamanız gerektiğiyle paralel bir hadise.
görsel
Şöyle bir burnunuz varsa şayet AFAD bile yardım edemez. Bakın başınızın çaresine gayrı.
insanı üzen durumdur. bunun birde genel vücudun üşümesi ve kimsenin ısıtmaması durumu var ki o daha da beter.
inciten öpücüksüzlük hali.

Kızardı bir de.
yalnızlığın lanet ettiren detayları.
Soğuktandır.

görsel
Boyunluk takıp onu da tam yüze çekerek kulaklar, burun ve boyun komple ısıtılabilir. Atkıdan kullanışlıdır tek dezavantajı terörist sanılabilirsiniz.
Demin balkona çıkıp içeri girince üzen yoksulluk.
insanın üşümesi ve hüznüyle kalmasıdır.

Burun Neredeyse kırmızı olmak ama kimse öpmemek. Dudak büzmek, en iyisi gidip ocakta ısıtmak. Offf olmak.
Ocakta burun ısıtmak göz sağlığı açısından pek de mantıklı değil gibi en iyisi iki el ile ağzımızı kapatıp bir az sonra hohlayacağımız havanın yukarı doğru kavis almasını sağlamak amacıyla elimizin parmaklarını yukarı doğru çevirmek suretiyle ciğerlerimizden çıkan sıcak hava akımınım burnumuzda ısı artışına sebebiyet vermesiyle üşümesini durdurarak yaşam kalitemize pozitif katkı yaptığımız yolu seçersek gözlerimizin erimesine engel olabiliriz.
Ulan ben de diyorum niye mutsuzum!
Çözüm için teşekkürler...
Soğuk ve rüzgarlı bir günün akşamında kıpkırmızı olan burnun çok çok üşümesi ama kimsenin hiç de öpmemesidir. Çok üzer.
kusura bakma ama pirenses kardeş sümüklü bi burnu kimse öpmeye yeltenmez. hatta o burun soğuktan üşümüş ve öp beni kırmızısı rengi olsa bile. belki bilerek üşüttün o burunu sırf kızlar öpsün diye nerden bilecekler değilmi yani? ama kardeşime kıyamam ben vereyim sana burunluk tak laz burnuna da üşütme fazla. tşklr.
Nerdesin gel öpeyim dedirtir.
Şu soğuk kış gecesinde yokluğu hissedilendir.
burnunun ucu öpünce kalıcı ısınmaz. Atkı sarmanı tavsiye ederim.
Ay kıyamam ne tatlı bir dilek. Swh.
Kuşkusuz ki insanı derinden sarsar ve üzer.
Burnunun Bi deliğinden sıcak nefesimi üflerim ikisi de ısınır.
Kilo batra çok tatlısın ihihihi.
Bu karının da sünnetinden kalma bi çeyreği var takamadı gitti.
derdini seveyim konusu.
beterin beteri var, buna da şükür denilecek durum.
ya anüsümüz kaşınsaydı "tötüm kaşındı ama kaşıntıyı giderecek kimse yok" diye dertlenecektik.
Kilo batrağya tak ortak harcarız zaten.