bugün

ipek mendil türküsünü iyi söyler burhan reyiz.
yaradana kurban yaradana , yaradana der dururdu bir zamanlar.
girdiği hazır giyim mağazasında (bkz: 501) deneyen bedeni küçük olunca 502 sini isteyen efsane motto sahibi ramazan sanatçısı.
durduk yere aklıma gelmiş yaradana kurban adlı türküyle tanınmış, şimdi ise ne yaptığı bilinmeyen türkücü.
yıllardan beri bıyığı ne kısalan nede uzayan abimiz.

hep aynı boyutta tebrik ederim kendisini.
Liselim şarkısı ile yüzde hafif tebessüm uyandıran bi o kadarda itici olan sanatçıdır.
iyi ezan okur.
ağrılı zengin bir aşiret mensubu olan türk halk müziği sanatçısı.
tecavüzcü çoşkundan bile daha kötü namı olan sanatçıdır.
Şu sıralar tüm yol kenarlarında sapıkça güldüğü afişleri yer alan sanatçımız.
(bkz: liseli vardıya ah o liseli)
şu sıralar ne yaptığını merak ettiğim, gençliğimin türkücüsü. bu arada, fazla merak hayır getirmez!
varoşlunun duygularıyla kentlinin duygularını müziğinde buluşturan adamdı.
gömlek üstü trikoyu alıp, omuzlara atıp çene göğüs üstünde bağlama hastalığını tüm Türkiye'ye bulaştırmış kişidir.
Liseli şarkısıyla bir zamanların en çok konuşulan sanatçısı. sarkısına çektigi klipte ayrı bir güzeldir. arkadaşlarımızla toplandığımızda eski yıllarımızı hatırlamak için izlediğimiz kliptir ayrıca.
ah burhan çaçan ah, nasıl oldu da unutuldun böyle? sen ki doğanların, serçelerin arkasına liselim yazma akımına sebep olan; türkülerinle bize küçük ibo tavrını kazandıran, liseli fetişi zalım adam!
yo yo aslında zalım olan sen değilsin biliyorum, bize o ufacık yaşta şarkılarını dinletenler elbet ama neyse senin de payın var bunda. *
başka şeyler ararken adını gördüm, 90larda epey bir popülerdi be bu adam. liseli dışında hatırladığım şarkısı da yokmuş, bakayım neler varmış derken djlerin remix yaptığı şarkılarına rastladım. genel itibarıyla adam türkücü tabii bir de o var ya neyse. devir değişiyor herhalde...

ha bir de benden duymanı istemem ama senin o liseli kız var ya burhan abi, hani merdiven dibinde frikiğini beklediğin? ha işte o seni uzun süre müzik piyasasında göremeyince bi başka türkücüyle evlenmiş, öyle duyduk biz günahı boynuna.

not: piyasaya geri döneceksen, sana en uygun şarkının üniversiteli olduğunu düşünüyoruz.
bir dost.
liselilerin korkulu rüyası.
'orukleri lule lule' dediğinde bittiğim şarkıcıdır. nasıl bir söyleyiştir o öyle.
erman çağlar kendisinden çekiniyormuş efenim. yarmıştır.

ben mesela burhan çaçan'dan çok çekiniyorum. neden? çünkü ben
küçükken onun ilahi kasedinin üstüne slayer
grubunun bir albümünü kaydetmiştim. ama kaset dandik
olduğu için burhan çaçanın sesi arkadan back vokalmişçesine duyulabiliyordu. bir
süre sonra burhan çaçansız slayer
benim için asidi kaçmış kolaya döndü. dinlediğim speed metal müziğinden zevk
alamaz olmuştum. işte burhan çaçandan bu yüzden çekiniyorum. kendisini bana
böylesine sevdirebildiği, böyle vazgeçilmez kılabildiği için çekiniyorum. bi de
"orukleri lule lule lule lule lule lule / gerdanı
benzerdi gule beyaz gule beyaz gule / buluşurduk arzu ile istek ile / liseli
vardı ya ah o liseli" diye şarkısı var o yüzden de
biraz çekiniyorum.
(youtube: burhan çaçan liseli)
hem speed metal arenasında, hem ilahi ortamında, hem
de erotik türkü klansmanında kendini ıspatlamış bir insandan kim olsa çekinir." puhshahaha.
"liseli vardı yaho-liseli" ünlü şarkının sahibidir. o günden sonra liseli öğrenci kızlara potansiyel yazılası kız gözüyle bakılmıştır.
komik bir kişiliktir.
cengiz kurtoğlu ile birlikte bu memlekette açıktan sübyancılık yapabilen iki şarkıcıdan birisidir. (bkz: liseli)
''yarada gurban yarada'' isimli moğolistan halk türküsünü söyleyen türkücü(?).
yılın 1 ayını camide 11 ayını ise lise önünde geçiren sanatçı..
türkücü. Arayışlar içinde. Bi ara müezzinliğe döndü, sonra kısa etekli ah o liseli gibisnden şarkılara imza attı. Bıyıklı. Son albümünün adı : Burhan Çaçan'la Sabaha Kadar