bugün

konuşmasında öğrencilere hitaben;
- eğer o yumurtaları kafamıza atacağınıza yeseydiniz daha akıllı olur böyle işlere kalkışmazdınız.
demiştir.
edit: eksileyen arkadaşlar ben demedim kuzu dedi.
kendisi o gün o kadar yumurta yemesine rağmen böyle saçma ve akılsızca laflar ediyorsa, mantık hatası olan bir önerme ve cevaptır. kendisi ile çelişmektedir.
+dekan ve rektör istifa etmelidir.
+gençlik, 68 ve 12 eylül dönemlerine çekilmeye çalışılıyor.

gibi yorumlarıdır.
fikri platformda varlık gösteremeyip faşizan eylemlere girişen çapulcu sürüsüne yumurta yağmuru altında verdiği ayardır.
''beyinsizler'' de demiştir o kişiler için.. zira, öğrencilik yapmak yerine, bizi girdap içine almış 70'li yıllardaki ideolojik embesillikler gibi saldırganca tutum izleyen adamlara ne denebilir başka?
'bana hep yumuyta atıyolay, hiç sevmiyolay beni ama ben sije gösteyicem pis anayşikley.' diyen bir kısa donlu bir velet, bugün anayasa komisyonu başkanı olmuş ve hayat felsefesini istikrarla korumuştur.
(bkz: kafası güzel idare edin)
"bari biber ve domateste atsalardı. malzemeden çalıyorlar."
tam bir zeka patlamasıdır. Bir de onun mehmet ali şahin versiyonu var. yumurta atan gençlerimize o yumurtaları kahvaltıda yemelerini tavsiye etmişti yanılmıyorsam.
(bkz: gülsem mi ağlasam mı bilemedim)
yumurta ile beslenip zekalarını yükselterek sözlüğe teşrif edenlerin, yere, göğe sığdıramadığı yumurta sevmez anaokulu öğrencilerine kapak olmuş gevezeliklerden oluşur.