bugün

üye olduğum kuluptur. aynı espriler, aynı mimikler, hep aynı hep aynı, baydın be burhan abi.
en önde bayrak sallayarak katılacağım kluptür. ortada "sağol canım" yada "beni beğenmiyormusun" diye dolaşan insanlardan bıktık. şartlanmış insan istemiyoruz. hatta bunla ilgili ilginç bir anım var
tam bir hafta önce bugün hastaneye gittim ve hemşirelerin kendi aralarındaki diyaloguna şahit oldum:
+kız açsana hadi şu otopsileri sıkıyosa.
-aman canım yutüyp de burhanın videolarına bakalım, geçen nöbetçiydim izleyemedim.
ben: öhüm öhüm. şey ben muayeneye geldim ama...
(ses sonuna kadar açık klasik burhan bağrışları geliyo, ifot müfot falan)
+tamam sağlık karnenizi bırakın biz işlemleri yapalım.
ben: (hay sizin burhanınıza..)
bu kadar.
üye olabileceğim bir kulüptür. etrafta hep bu dizi kahramanın esprilerini sıklıkla yapan o kadar insan var ki...bir şeyi tadında tuzunda bırakmayı maalesef başaramıyoruz, bu durumda somut bir örnek. hem burhan altıntop un hem de esprilerinin bir orijinalliği kalmamıştır vesselam; hep aynı...
yanlış bilmiyorsam engin günaydın tokatlı. burhan karakterinin de tokatlı olduğunu görüyoruz. ben hiç anlamıyorum, dizide çizilen bu yavşak, kaypak, sinir bozucu, dallama ve kıl tiplemesinin tokatlılığına neden son birkaç bölümdür sık sık vurgu yapılıyor. ve şunu da anlamıyorum, engin günaydın memleketinin adını bu şekilde duyurmaktan çok mu hoşlanıyor. hayır korkmayın, dizilerde geçen şeylerin gerçek olduğunu sananlardan değilim. ama nasıl, bir trabzonlunun üstüne, silah taşıyan, asabi ve aynı zamanda fıkralardaki gibi saf biri etiketi, nasıl, bir kayserilinin üstüne, aklı ticaretten başka şeye çalışmayan cimri biri etiketi yapışmışsa, korkuyorum bir tokatlıya da burhan karakteri gibi özü sözü ayrı, zikri lüzumsuz fikri saçma, zırzobun biri etiketi yapışacak. hayır tokatlı filan değilim ama fena halde korkuyorum.
(bkz: beni de alın lan aranıza)
burhan altıntop'un beniii halk istiyırrr size ne oluyoorrr sorabilirmiyiimm. demesi muhtemel kulüp...
ben hiç gülemediğimden gına da gelemedim, sayın dümen, sizce ilişk.. pardon üye olabilir miyim?
burhan altıntop'tan değil, avrupa yakasının tekrarlarından gına geldi.
(bkz: ölümüne gangayiz)
evet evet artık olgun şimşek'i görmek istiyoruz diyenlerin kulübüdür.
başkanı olmak istediğim kulüptür...
(bkz: yok öyle bişi)
güncel Önemli Başlıklar