bugün

pforzheim tren garı'nın yanında:

görsel
pforzheim'da tren garı girişinin sağ tarafında vardır bir tane.

görsel
Burger King israil'in de aynı paylaşımları yaptığı görülüyor. israil ordusuna ücretsiz yemek dağıtımı sağlanıyor.
Wooper Jr yemeyin baya ufak iş yapmaz.
'' baba, ölene kadar boykot edicem bu pezevenkleri'' dedi, 8 yaşındaki adam çocuk!
Sanırım en son 14 yaşındayken, sınıfça fetih1453'e gittiğimiz gün gittiğim bir yer. Sağlıksız beslenmeden mümkün olduğunca uzak kalmaya çalışıyorum.
Harika bir fastfood ürünleri satan firma .
Çooook eskiden ikili double king chicken menü yerdim sürekli ey gidi günler ey.
Hatta bir ara izmir'de staj yaptığım zamanlar staj çıkışı gidip yerdim sürekli..
eve sipariş verilmemesi gereken hamburger...
Ne ekmeğinin ne etinin ne tadını sevmem. Ne zaman yesem sanki saf karbonhidrat yiyormuşum gibi hissediyorum.

Benzerleri de aynı şekilde.
2000lerin başında ilkokul zamanlarımızda gidebilmek o oyuncaklı çocuk menülerinden yiyebilmek hayal gibi bir şeydi zamane şartlarına göre.
Bu söylediğim ekonomimizin şimdi süper olduğu falan değil sakın böyle düşünmeyin çok kırılırım.
O dönemde fast food falan kültürümüzde hiç yoktu ve ulaşılabilirlik de az olduğu için bu durum böyleydi.
Şimdi ise butik hamburgerciler, steakcilerin yanında bu popüler franchising firmaların esamasi okunmaz.
F/P olarak çok geri kaldılar son on yılda.
at eti kullanıldığı ispat edilemesine rağmen batmayan, o biçim işleyen ve filistin halkına yapılan soykırıma destek veren firma!

''burger king, at etli hamburgerlerin irlanda’da bulunan ve abf foods group firmalarından silvercrest adlı bir imalat şirketinde üretildiğini itiraf etmişti.
itiraflar medya haberlerinde de yer almıştı.
haberlere dair bir açıklama da markanın Türkiye tarafı ile ilgilenen tab gıda’dan yapıldı.''
https://www.cumhuriyet.co...si-447977#google_vignette

tabiki at eti'nin türkiye de kullanılmadığı söylendi!
yagmurcu abi, başlıktaki entrynden sonra Trüflü King Beef yemeyi bırakıyorum.

artık sadece hamburgerci mükerrem'den yiyeceğim.
eskiden mc donalds'tan pahalı olan, şimdi ise daha ucuz olan bir yer.
her yediğimde çocukluğa şıkır şıkır ışınlayan butik hamburgercilerden bıkıp arada kaçıp sığındığım yer. nasıl yani hepimiz big king buffalo ve ranch sos köpeği değil miydik?
Whopper ya da Texas menüleri tercih ettiğim firma. Ama buradan daha iyi yapan birçok yer var.
Nadiren taze burger yersiniz. Bayatları size kakalarlar. Aynı fiyata diğer burger ileri tercih edin(Macdonalds KFC demiyorum) böyle size sıcak sıcak sunarlar. Hatta bazı yerlerde soslar da ücretsiz ve istediğin kadar hatta çeşitli.
artık seviyor muyum sevmiyor muyum emin değilim.
Bir 10 yıl önce bütçe dostu sayılabilecek ancak son yıllarda bu özelliğini hayli yitirmiş fast food markasıdır. Öğrencilik yıllarımda bir şubesinde çalışma şerefine nail olduğumdan kapitalizmin neye benzediğini yerinde deneyimleyerek bana küçük bir hayat dersi de vermiştir. Yazık o çalışan çocuklara hâlâ 40 yılda bir yolum düşünce ruhlarındaki yılgınlığı yüzlerinden okuyabiliyorum.
görsel
espressolu milkshake'ni denedim, güzel olmuş.

görsel
Bu zamanlarda progranda yapılan ve zamanında kirli iftira yada gerçekleri barındıran lezzetliliği tartışılmaayn boyutu inanılmazz küçük olan bir firma .