bugün

yurt geneli ve dış temsilciliklerde protestolarla karşılanan durum. sarımsaklı mayonez ve ranch sosa para isteyen zihniyet çöküşe mahkumdur.
paralı olmasının saçmalığı konusunda hemfikir olduğum söylem. lakin üç sosdan fazlası için: (bkz: sen de abartmışın ama).
evden ekmek arası yapıp menü yerine sos olarak tepki vereceğim uygulama.hatta ibnelik olsun diye sos'u burger king elemanına tatbik ettireceğim. (bkz: parayı sokakta mı buluyoz lan ibneler)
(bkz: sosun yanında menünün bedava verilmesi)
hacı bende kasadaki kızdan acı sos, ketçap, mayonez isteyince kendimi müdavim falan zannedip havaya giriyodum.

* 2 vupır menu, birinde domates olmasın, 2 side acı soslu olsun. içecekler kola olsun. içinde buz olmasın. Patatesler orta boy olabilir. Birde 6 li vings rica edeyim ( Biliyoruzda yiyoruz kardeşimmm )

Fakat şimdi ranch sosu ( doğru yazdım demi lan) , barbekü sosu, buffalo sosu, ballı hardal, buzlu bademi duyunca göt oldum mutlu oldum azizim.
(bkz: 70 milyon yürüyoruz)
sos başı 25 kuruş olmuş. dün girmiş bu uygulama yürürlüğe. baya tartışmamız sonucu sosu beleşe aldım ama bir daha becerebilceğimi pek sanmıyorum. uygulamayla ilgili kağıtları felan döktüler önüme.* onu bunu bilmem de bu uygulama müşteri kaybettirir burger'a.
bundan bi 7-8 yıl önce mcdonalds'ın da denediği ama sonrasında vazgeçtikleri olaydır.
(bkz: tek derdin o olsun)
mcdonalds'ın bayat ekmeğini yemektense 25 kuruş fazla vermek daha mantıklı. ancak yakın zamanda bu uygulama son bulur.
canımız hamburger istediğinde sosların birkaçından mahrum kalacağımızı gösteren durumdur.
canı sıkılanın laf olsun diye sos almasını engelleyecektir.
son verilene kadar açlık grevine gidilmesi gereken uygulamadır.
hatta;
(bkz: bir arkadaş kendini yaksın)
asıl mesele artık hiç ranch sos bulunmaması. karaborsa mı yapacaklar nedir?
elemanların çaldıklarının parasını bizden çıkarıyorlar azizim. zira eski erkek arkadaşım her hafta bkool bonibonlarından getirirdi bana kiloluk paketlerle, sonra bedava menüler, dondurmalar, içecekler... hııı bu arada ice tealerin içine işeyende var ben şahsen uzun zamandır içmiyorum, size de tavsiye etmem ne çıkacağı belli olmaz.
3 tane sos bedavadır.fazlasını isterseniz 25 kuruş daha vermeniz gerekmektedir.
yıllık sos ihtiyacını bir burger ile karşılamaya çalışan bazı yetimlerin yol açtığı durumdur.

bu yetim mecazi kullanılmıştır. gerçek yetime laf yok.
biraz çakalca dursa da avrupa'da bütün hamburgercilerde bu böyledir. ayrıca burger'ın sosları da gerçekten para vermeye değer.
mcdonaldsta da olmaması için dua edilen olaydır.

(bkz: işte bunu seviyorum)
mc donalds'a gitmek için başka bir sebeptir. zira hizmette sınır tanımıyorlarmış..

(bkz: mc donalds ın tuvaletinde cinsel ilişkiye girmek)
burger king'in müşteriyi mumla arayacağının göstergesidir.
Yunanistan'da, italya'da, Fransa'da, Belçika'da, Hollanda'da ve Almanya'da da durumun böyle olduğunu biliyorum. Avrupa'da ketçap ve mayonez için 50 cent ödemeniz gerekiyor. yani bir hamburgerle 2 sosun fiyatı birbirine eşit.

Hatta oh be ne güzel bizim ülkemizde istediğimiz kadar sos alabiliyoruz diyordum. ver ordan 5 sarımsaklı mayonez ver ordan 6 ranch sos günler bitti tabi.
birkaç ay önce salata yanında verilen bir adet sosla yetinmeyip bir paket daha istediğimde karşılaştığım durumdur.üç sos sınırı salata sosları için geçerli değil sanırım, bir paketten fazla vermiyorlar. *
işin bokunu çıkaran türk halkını düşünürsek tab gıda bu konuda haklıdır.
(bkz: bende kfc de tavuk yerim)*