bugün

Şu anlik vaka sayisinin 2 oldugu sehir.
modern zamanlarda aşk buharlaşıp uçmuş mudur burdur mudur ?
köyleri ve coğrafyası karadeniz'i andırır. Engebeli ve ağaçlık yapısı ile yaşanılacak bir güzelliğe sahiptir. Merkezi büyük bir şehir olmamakla birlikte kira vb. durumu çoğu şehre göre uygundur. Kendine has bir üniversite ve kampüse sahiptir. kışın kar yağdığında 1-2 hafta yolların kapalı olma durumu vardır. Özetlersek temiz havası ve köylük yaşamıyla şehirden uzaklaşmak ve sakin bir hayat yaşamak isteyenler için bulunmaz yerlerdendir.
Berbat bir yer. Hele hele çalışmak için falan geldiyseniz hiç çekilmez olabilir. insanıyla havasıyla suyuyla bomboş bir yer. Kendi yerlisi bile hafta sonu başka şehirlere bırakıp gidiyor. Ha bu arada Suyu mu dedim. Su yok bu arada şehirde su sorunu var. Üç Beş seneye de bu sorun derinleşecek. Bence buna çözüm bulmak yerine il merkezi bucağa falan taşınmalı. Bucak bile Burdur il merkezinden daha canlı bir ilçe sanki. Ha bu arada üniversite için kesinlikle ve kesinlikle tercih etmeyin. Maddi manevi yorar. Hem de daha üniversite olarak oturmuş bir yapısı yok. Velhasıl kelam bu şehire denemek için atom bombası atsalar niye burayı seçtiler diye sormam.
Şehirde bir ölü toprağı var. Kimse mutlu değil. Zengini ayrı bir mutsuz fakiri ayrı bir mutsuz. Mülteci bile yok. Suriyeliler bile tercih etmiyor. Yemek kültürü diplerde. Köylüsü çok pis. Ahırda giydiği bot ile evine giriyor adam. Bir ayran yapıyorlar içinde tezek geziyor. Şehirlisi ayrı bir içici. Geçer saydım Şehir merkezinde 50 tane birahane var. Genelev yok ama bir 30 tane randevu evi var. Karısını aldatmayan erkek yok. Burdur da yakalanmak istemeyen Antalya ya gidiyor. Kimse misafirperver değil. Selam veriyorsun cevap veren yok. Dışarıda yemek yeme kültürü yok. Zaten yemek yapmasını bilen yok. Keşkek, kuru fasulye, nohut, hoşaf felan. Hepsinin derdi para biriktirmek ve ev alıp kiraya vermek. Hayatında Denize bile girmeyen adamın Antalya da 5 tane evi var. Batıya doğru yani karamanlı ilçesinden Fethiye ye doğru bir medenileşme başlıyor. insanlar daha bir misafir Perver ve hoş sohbet. Ama Burdur ve Isparta tarafı maalesef böyle.
aynı benim gibi üzerinde ölü toprağı olan şehir..

intihar edilecek şehirler listesinde ilk üçe girer... öyle de berbat bir yerdir hani...
seni şehir yapanın..

belki de askerlik şeysi için gittiğimiz için pek hoş anmıyoruz bu şehri bilemiyorum..
An itibariyle ulaşabildiğim belediye yetkilisinin dediğine göre su depoları boşalmış olan şehir. Daha geçen gün üç beşe sene dayanır yazdıydım buraya (bkz: #45112889) öğrenciler gelince üç gün dayanamadı. * Hükümetin ovp sine benzedi. Bir sene sonra dolar 9,25 ti onlara göre ama bir haftada neredeyse buldular bu rakamı. Neyse Burdur u resmi olarak kapatında gidelim buralardan. Gölün de buradaki insanların da kurtuluşu göç. Apart fetişisti açgözlü varlıklar görsünler anyayı konyayı.
içindeki herkesle ve her şeyle beraber yerin dibine geçse dünyanın bir gram bir şey kaybetmeyeceği hatta kazanacağı maddi manevi bomboş bir yer.
salda gölü vardır. çok güzel.
başımıza olmadık işler açabilecek bir şehir.

ferhan şensoy ve rasim öztekin ikiniz de çok özlendiniz.
üç sene önce yaz ortasında bedelli askerlik hizmetimi gerçekleştirdiğim şehirdir. sıcağı kavurur. birkaç kez de toz fırtınası yaşadık. küçük sakin bir şehirdir. toros lokantası meşhurdur. ne kadar kalabalık olabilir ki demeyin şehir standartlarına göre devasa büyüklükte ve yoğunlukta bir lokantadır.
Sloganı "yaşamayan şehir" olması gereken ilimsi yerleşim formu.
Deprem felaketine bu kadar duyarsız, umarsız az halk vardır diye tahmin ediyorum bu memlekette. inanın sosyal medyada tiksindiğimiz hareketlerin, söylemlerin canlı kanlılarını gördüm. Buradaki insanları ilk tanıdığımda yaşadığım tiksinmenin ne kadar haklı olduğunu görüyorum. Az buçuk yaptıklarını da demeden anlatmadan edemiyorlar. buralarda da felaket yaşanırsa neden diye sormayın?