bugün

Burdur da avcılar tarafından öldürülmüş olan vaşak . Türkiye de bu gidişle yaban hayatı diye bir şey kalmayacak . Diyarbakır da nesli tükendiği sanılan leopar öldürülür . rize de saldıran ayı için sürek avı başlatılarak birden çok ayı öldürülür . Yakında yasa ile kedi ve köpekler yaşam alanına ( ? ) alınacak . Orman diye bir şey kalmadı zaten istanbul da . iyiye doğru gidiyoruz .
vaşak şahane ötesi bir hayvandır.

lan bizim bakmaya kıyamadığımız bu mükemmel yaratıklara insan nasıl kurşun sıkar, ne derece orospu çocukluğu gerektirir anlamak çok zor. bu itleri doğaya salıp şu silahla avlamak lazım sırf zevkine spor olsun diye;

http://www.deeranddeerhun...ort_cocked_dropshadow.png

insan öldürse bu kadar umrumda olmaz.

şu güzelliğe bakınız;

http://www.kaliteliresiml...om/data/media/9/vasak.jpg
Ölen vaşak ölduren yavşak.
yavşağın teki tarafından öldürülmüş vaşaktır. (bkz: burdur da vaşak öldüren yavşak)
Yaklaşık 2 yıldır amatör olarak havalı silahlara ilgi duyan biriyim. Eskiden sapanla falan kuş vurmaya çalışırdık. Çocukluk işte.
sonra bu hobiye sardım. Bir sürü silah tabanca tüfek aldım sattım. Hatta bu tabancaları araştırırken kuş tavşan bıldırcın falan vururum diye hayal etmiştim.
Ama ne zaman ki silahları aldım, bu fikrim değişti. iki yıldır sadece hedef atışı yapıyorum. Değil bir canlıya, bitkiye dahi nişan almıyorum.
Bir insan vaşak gibi güzel bir hayvanı nasıl öldürebilir, aklım almıyor. Benim için insan öldürmekten farkı yoktur hayvan öldürmenin. Ne amaçla olursa olsun. Vahşettir. Cinayettir.
(bkz: burdur ne lan)
Burdur'da yavşağın öldürdüğü vaşaktır. yavşağa hiç faydası olmayan vaşak. yavşağı alkışlıyoruz şak şak.
bir hayvan öldüğünde bu kadar üzüleceğimi hiç düşünmezdim .öyle böyle bir üzüntü değil sinirden duvarları tekmeliyorum. bu nasıl adiliktir lan... kimse haberin linkini koymamış.

http://gundem.milliyet.co...detay/1791912/default.htm
Katil ruhlu heriflerin cirit attığı ülkede; Kadınlar, kediler, köpekler, ayılar ve leopardan sonra listeye giren canlıdır.

Ülke hukuku, can yakıcı cezalar düzenlemedikçe gelecek günlerde de daima yaşanılacaktır.
sopalanan taşlanan bitlis ayısı, öldürülen batman sırtlanı, vurulan beypazarı çitası, katledilen diyarbakır leoparı gibi bu burdur vaşağı da yürekleri dağlamıştır. birçok ülke kendi yabanıl yaşamını koruma ve çoğaltma adına yaptıkları olağanüstü gayretlerle gündeme gelir de, bizim ülkemizde öldürülmeleri haber olur.

insanoğlu ne zaman anlayacak bu yokoluşların, soy tükenmelerin çevresel bir zincirleme reaksiyona yolaçıp en sonunda sıranın kendisine geleceğini ?
çok yazık çok dehşet verici bir durum insanların bu kadar cahil ve
acımasız olması beni gerçekten çok üzdü sürekli
nesli tükenmek üzere olan bu hayvanların
katledilmesi çok yazık devlet büyüklerimizden bu
konuda özellikle tüm hayvanların her şekilde
korumaya ve kollanmaya alınmaları için yardımlarını ve bu konuda duyarlı olmalarını
bekliyorum.
mermer ocağı işçisi arkadaş tarafından bir dişi vaşak öldürülmüş . 7000 tl tazminat ödeyecek . Memleket insanımız böyle kimi eşeğini kocayınca salar buz tutar kimi kışın bu soğuğunda ormanda vaşak avlar . Bi eksilmediniz gitti .
türkiyede koruma altındaki hayvanları avlanmanın cezası 291 lira. çok ürkütücü, hemen vaz geçirtici bir ceza.. aman aman evlere ırak.
hayır!! ya arkadaş, o güzelim hayvanı neden öldürmek istersin?? amaç;" bakın bunu ben öldürdüm" demek ise ve de götün yiyor ise, o hayvanın karşısına silahsız çık. ki yine eminim, o hayvan, gereksiz kavgadan bu şartlarda bile uzak duracaktır.. ne diyeyim.. insanlığınızın mnk. pis herifler.
burdur'un kara golayıdır. yazık olmuştur hayvana.
(bkz: burdur da öldürülen yavşak)
(bkz: yaran yanlış okumalar)