bugün

Mama kesilmiş. Ortaklık bitmiş.

Şöyle düşün hani iş yerine girerken kartın olur bazı özel odaları bile açar o kart ancak patron hadi yavrum güle güle dediği zaman kartını geri alır.

Hanımefendinin kartı başındaydı geri almışlar.
bu dünyada bazıları böyledir.
gösteriş peşinde koşan zibididir.
öküz öldü ortaklık bitti atasözüne en güzel örnek olaydır.
bkz. ciğeri beş para etmez insan olmak..

bunlar, bu varlıklar türkiye cumhuriyetinin kanserleri hücreleri..

tutundukları yerle beraber kesip atmadan bizlere gün yüzü yok maalesef..
Güzel ekmek yedi bundan.
(bkz: zamanlama manidar)
Kaç yıl taktıysa o kadar sevap points yüklenmiştir.

Hiç örtünmemiş bir insandan bir adım öndedir.

“Cübbeli Mavi hoca”
bu nasıl bir manyaklık ya?

kadın başörtüsüne giriyor, açıklamalar, izahatlar, güzellemeler.

başörtüsünden vazgeçiyor, açıklamalar, izahatlar, güzellemeler.

ya kardeşim olabilir. bir insan başını örtmeye karar verebilir. kınamam, övmem. sonra vaz da geçebilir. kınamam, övmem.

neden? çünkü bana ne amk! bana ne ya. din, mahrem bir konudur. bana ne amk! iğrendiğim şeyse, toplumun buna kafa yorması falan değil. toplumun durumu belli zaten. bu burcu hanım neyin kafasını yaşıyor ya? nasıl bir sıkıntı bu? ister tak, ister çıkar.

cümlelere bak allah aşkına:

--spoiler--

gücüm yetmedi diyelim. kalbim aynı yerde

--spoiler--

ya abla! bunları yazarken sol kolun falan düşmüyor mu? enerjin çekilmiyor mu? samimiyetsizlikten baş dönmesi yaşamıyor musun? her kararına, herkes saygı duymak zorunda. medeni olmak bunu gerektirir. had ve saygı bunu emreder. ama kusura bakma başını örtme kararı da vazgeçme kararı da bu kadar ucuzlatılamaz. iğrenç be!

bana ilişmeyin diyorsun ya, asıl ben rica ediyorum. önemli biri falan değilsin. başarın bile tartışılır. lütfen bize ilişme. hayatını milletin gözüne sokmazsan kimse zaten oralı olmaz. ve biraz olsun huzur mu istiyorsun? sana tavsiyem, kendini bu kadar önemseme. çünkü durum bu. önemli biri falan değilsin.
Hemen her şeyden haberiniz oluyor.
kendisini tanımadığım için haber niteliği yok nezdimde.

ama bi insan neden türban takacağını 7 düvele sosyal medyadan duyurur?
aynı şekilde çıkartacağını neden davul zurna ile ilan eder?

insan merak ediyor.
bugün bir karar almış...
"Aldığım kararı tamamen manevi yaşamak istedim. Hatta imkan olsaydı sessizce. Nasip"
bak bak sen...

kadınların götünü kaldıran kekolar! tam size göre karı hadi koşun...
pek çok başörtülü genç kıza rol model olmasıyla etkisi çok daha farklı olacak karar.

önümüzdeki 4-5 yıl içinde bugün başörtüsü takan çok sayıda kız başını açacak. zorlamalara, dayatmalara prim vermeyecekler.
cehenneme gitmeyi garantilemesidir.
sadece burcu çetinkaya'yı ilgilendiren olay. öyle yorumlar var ki kadını hemen cehennemlik ilan etmişler ayıp. insanları bir kalıba göre yargılamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz? isteyen istediği şekilde yaşar inancını. kadın da zaten bunu uygun bir dille açıklamış.
Modaya uyup taktı sonra modası geçmeye başlayınca sıkıldı, çıkardı. Bu kadar basit yani.
Ya sabahtan beri söylememek için kendimi tutuyorum ama senin başörtün kimin sikinde amk? Ya amk çıkardıysan çıkardın bize ne aq bunu ne paylaşma gereği duyuyorsun? Sen cennetle müjdelenmiş sahibe falan mısın? Hayır birde bu olay, allah ile benim aramda demiş ama gelmiş şu olayı instagramda paylaşıp üstüne bir de açıklama yapıyor aloooo şovmenn....
oo tamam o zaman sil küfürleri sil sil, nereden başlayalım övmeye?
Kendi halinde yapılsa özel olandır. ilan edip yapıldığına göre genel olandır.
Başörtüsü değil, taktığı türbanı çıkardı.
ilk önce bu farkı bilmek gerekir.
Burcu Çetinkaya (gerçekten kimse bilmiyorum ama taktığına bakınca) başörtüsü değil türban olduğu ortada.
e zaten belliydi böyle olacağı. buket aydın'da türban yok ama durumu farksız değil. bunu yazınca bir de eksi alıyoruz. buket aydın'ın ak parti ile, sağ cenah ile uzaktan yakından alakası yok, muhtemelen evde sözlüğe bakarken kerizlere bak beni yandaş sanıyorlar diye sırıtıp bir yandan maaşını sayıyordur.
içindeki laikliği ortaya çıkartmış.
Baktı allah kapalıya da torpil geçmiyor, açılayım bari yaz gelmeden demiştir.

Kendi tercihidir ama at olayı fazla olmuş tabi.
Eski bir akplinin oğlu olan kocası chp den aday olmuş naapsin kadın * .

Edit:yoo kafası tamamen açık saçları gözüküyo.