bugün

oraya çöp dökülmesi konusunda hassas olan kişinin, eline geçirdiği ilk boya ve fırça yardımıyla, çöp dökmeyi düşüneni laf giydirerek caydırmak adına duvara yazdığı uyarıcı cümledir.
cöp dökülen yerlere insanların artık çöp dökmemesi için ya da nasıl olsa dökecek biz bu insana eşek diyelim mantığıyla yazılan duvar yazısıdır.
Bir ara evimin önündeki bahçede oturan arkadaşların çöp kutusu yerine yere döktüğü tonlarca çöpe sinirlenmem sebebiyle yazmayı düşündüğüm cümlenin bir bölümü.Ben buraya çöp atan hayvandır yazıp karşıdaki insana da seçme hakkı tanımak istemişimdir sadece.
bir level üstü için...

(bkz: buraya cop dokmek yasaktir ve esektir)
(bkz: çocukluğumuzun ayarları)
bi sefer nette gezerken gördüğüm ibare buraya çöp dökmek yasaktır!!
ama nerede olduğu daha önemli: bitişik evlerin olduğu bir mahallede çatıya çıkmak suretiyle yandaki evin duvarına yazılan yazı.
buraya çöp dökecek olan daha anasından doğmadı'nın daha alt versiyonu olan uyarıcı.
genel'de yazılı olduğu yerin hemen önünde yığınla çöp olan uyarı cümlesi.
insanlar üzerinde caydırıcılık etkisi olan bir ayar sözü. Tüketici psikolojisinde bir mağazada 100 YTL'lik bir malın etiketini bir başka mağaza da 99,99 YTL olarak gördüğünde ikinci malı almaya yönelmek ile aynı olaydır. Ama bokun da her yer de bok olduğunu ve koktuğunu gözardı etmemek gerekir.

(bkz: buraya çöp dökenin)
değişik versiyonları da olan uyarıdır.

http://www.magazinkeyfi.c...ter.asp?id=140&kat=20
caydırıcılığının olup olmadığını merak ettiğim yazı.
"buraya çöp döken eşektir. çocuksa babası eşektir kendisi ise eşşoğlu eşşektir." bursa'da bir duvardaki çöp için yazılmış yazı.
hayır insanı illa sinir edecekler. kıllık değil mi, yakın bir zamanda alıyorum kardeşim bir eşek, eğitiyorum kendisini, bu yazı bulunan her yere salıcam gitsin döksün çöpü. o yazıyı yazan adamın yüz ifadesi ne olacak o zaman onu merak ettim şimdi.
yer mi anadolu çocuğu?
(bkz: buraya çöp döken erkekse ibne kızsa orospudur) *
(bkz: buraya çöp bırakan anasını bıraksın)*
goooooooooooooooooooogle tarafından yazılan bir entryde seovi savar olarak kullanılmıştır..
(bkz: #3411648)
genelde evi köse basinda olanlar yazarlardi bu yaziyi bina duvarina. cocukken "esek cöp dökmez ki ama" seklinde karsiladigim sözdü ayrica. sonra o esekler o. cocugu oldu, hayvanogluhayvan oldu.

büyüyünce anlamistim.. eseklik de bakiydi oraya buraya cöp dökmek de.
(bkz: genç sıpalar tedirgin)
bir level üzeri için:

(bkz: buraya çöp döken eşşek ve köpektir)

hadi bu adam öküz tamam anladık bunu yazana ne olmuştur araştırmak lazım:

(bkz: bu arsa satılık değildir telefon 367 58 46)
esekligin bile bir zamanlar erdem kisilik oldugunu anliyoruz ki daha sonra turevleri cikmistir bu yakistirmanin. ucuzlamis ve adilesmistir.

esseoglu essek ardina ibne olmustur. onun bunun cocugu olmustur.

keske sadece essek kalabilseydi!

copler dokulmeye devam etti.
civarı çöp dolu olan duvar yazısı. Muhtemelen çocuklar için yazılmıştır da şimdikiler benden iyi küfür biliyor *
eşek ne lan ?
memlekette eşeklik o kadar alıp başını gitti ki, olmadık yere çöp dökmek eşeklik olmaktan çıktı. zor da olsa duvarımızın dibine çöp dökülmesini benimsemek zorundayız. dövebilirsen döv herifi tabi. ama şikayet etme kimseye, yüzüne bakan olmaz. hele hele belediyeye hiç uğrama. sineye çek ve eşşek herifler falan diye kızma; kendi kendini yediğinle kalırsın. yıpratma kendini yani.
görsel
Bu da Azerbaycan versiyonu.

görsel
Ülkenin ilk duvar yazısıdır.
Eşekler olduğu sürece, modası hiç geçmeyecektir.
güncel Önemli Başlıklar