bugün

gerçekten öyle, hergün ergenekon olayları, kimin tutuklananacağının belli olmaması , hergün , kaç şehit vereceğiz diye beklemek,gene kaos ortamı....
edit:bir türlü soğuk savaşın etkisinden , kutulamadık hala etkilerini acılarını yaşamaktayız...
(bkz: okey masasına inek düşmesi)
polislere görev başında ücretsiz olması gereken halk otobüslerinin her zaman ücretsiz olması.
Bir otelin altındaki mekanın dış bölümündeki masalarından birine oturup çayın yudumlayan vatandaşın çay bardağının içine , yine aynı otelin bilmem kacıncı katındaki camından atılan kullanılmış prezervatifin düşmesi.
belediyenin açtığı çukuru kapamayı unutup, oynayan çocuklardan birinin de o çukura düşerek can vermesi.

ya da beygire tecavüz eden mühendisin suçsuz bulup, mahkemenin beygire "cilveli olduğundan" ibaresi iliştirmesi.

ya da maden işçilerinin madende öldükten sonra bir bakan tarafından "güzel öldüler" ibaresiyle bok yoluna uğurlanması..

ancak ve ancak burada olur. çünkü burası türkiye..
böyle olaylar yoktur. türkiyede her ne bok yeniyorsa aynıları türkiye dışında da gerçekleşmektedir.
altın madalya almış komutanların gece gece evelerinden gözlerinde kirpikleri,alınıp götürülmsi...
Edit:devlet bunlara altın madalyayı neden verdiki eğer geri alacaksa...
(bkz: sıçarken uçurumdan aşağı yuvarlanmak)
özgürlügü yasaklarla savunmak.
-Kompleksli insanların yoğun olması.
-Yeni dönem yazarlarının zekasal sorunlarının olması, kitaplarında kurgu, olay denen hiçbir şey bulunmaması.
gerdek gecesi damadı dünyayı kurtaracağına inandırmak.
şehirler arası otobüs yolculuğu yaparken , arkanızdaki koltukta oturan yaşlı teyzenin ayakkabılarını çıkartıp ayaklarını sizin oturduğunuz iki koltuğun arasından uzatması , siz teyzenin parmaklarının anatomik yapısını çözecek kadar zaman geçmiş olmasına rağmen o ayakların ordan çekilmemesi . o anları yeniden hatırladığınızda derin bir ooof çekmeniz , ama gene de gülümseyebilmeniz .
(bkz: 2011 ygs kopya skandalı)
(bkz: ösym nin faaliyetleri)
edit: gerçekler acıtır evet. birilerini acıtmış belliki.
ygs sorularının şifreli olması.
yazarın birinin sözlükte okuduğu entrylere güldükten sonra maymun gibi elini bacağına vurup çiyakladığını * farketmesidir.
* * *
http://www.milliyet.com.tr/hukumetten-ygs-tartismalarina-son-nokta/siyaset/sondakika/04.04.2011/1373208/default.htm
(bkz: arkadaşımla şakalaşırken hamile kaldım)
hayvanlara bile tecavüz edilmesidir insanın utanması hiç ama hiç yoktur.
oyların una kömüre makarnaya satılması.
ergenekoncu ve masonların kendisini sosyal demokrat diye tanımlayan bir partiden aday olması.
a.k.ben böyle sosyal demokrasinin.
Arka sokaklar adlı dizide Ergun taş'ın üç farklı karaktere hayat vermesidir..
2006 yılında mümtaz, 2007 yılında sipahi ve daha sonra Faik karakterini canlandıran Ergun taş bu konuda sanırım bi ilke imza atmıştır..
Bu nasıl olur lan ? Demeyin..
Burası Türkiye..

http://www.siyahgazete.co...uc-rolde-oynadi-7093h.htm
gün aşırı gündem değişmesi ve darbeler başı çeker.
http://img823.imageshack....mg823/8763/buzdolabis.jpg
eşi iş kazasında vefat etmiş bir bayanın, sadece mahallelinin yaptığı ufak tefek yardımlarla 2 çocuğu ile birlikte yaşadığını biliyorum. bu o modern denilen avrupa da yaşanır mı bilmem.

avrupa da daha çok organize yardımlar vardır. zenginler kişisel tatmin için durumu reklamize ederek yardım ederler genelde.

kazada vefat eden vatandaşın sigortası olmadığı için eşi hiçbir şey de talep edememiş tabi. buda bize özgü bir işveren-işçi ilişkisi oluyor galiba.

ama o mahalleli candır. ekmeğini böler.
2 erkek 5. kattan yukarı çıkmak suretiyle asansöre bindikten sonra zemin katta ki iki kız asansörü çağırır ve kızlar asansörün kapısını açtıktan sonra asansöre binmeyip tekrardan yukarı çıkmak. böyle bir yobazlığın başka bir yerde olacağını sanmıyorum.
edit: ***micez ya *mk.