bugün

genelde faceteki milletin yaptığı olaydır.*
- burası kasıyor, msn var mı?
- var ama vermem..
- sen vermezsen ben hiç vermem aq..
tipik apachi nakaratı.
ama dur bakalım kısmetse bir ara söylemeyi düşündüğüm replik.
-var ne oldu?
-....
- (:
-var mı?
+ var dedim ya..
-ee
+ne ee?
-tamam ya neyse senin konuşacağın yok.
+e konuşuyorum ya..
-...

+"defol mal"
ne zaman söylediysem;
- ben senin bildiğin kızlardan değilııımm...
cevabı aldığım teşebbüs cümlesi. ya benden kaynaklanıyor ya da yemiyor artık karşı taraf. başka bir replik bulmalı...
özgüvensiz erkek repliği. kasıyomuşmuş burası. ulan madem kasıyo dışarı bi yere veya eve çağır ki bi beklentin olsun. "burası kastı". eee amına koyim? "msn'e geçelim.". e denyoluğuna doyma sen msnden mi kayıcan kıza? eşekten inecen madem, ferrari'ye bin katıra değil.
sözlüğün bir şakası olsa gerek. korkutan başlıktır. sözlük erdi sandım şöyleki,

başlığı görüp bi anda kırk saat açılmadığı görünce tüyleri ürperiyor insanın.

cidden kasınca mecburiyettir.
genellikle ırc (internet relay chat) ortamlarında özele gelen abazan şahıstan daha muhabbet etmeye başlamadan duyabileceğiniz cümlecik.
internetin ilk çaglarinda sikça rastlanan tamamen kisitli bir beyin soylemi. hala boyleleri var mi acep?
(bkz: yüz yüze kastı msn var mı)
kişinin bir sonraki hamlesi webcam isteği yollamaktır.
(bkz: bunu yapan bunu da yaptı)
Aceleci gençliğin repliğidir. istemeyin arkadaşım Mesene falan, hatunun veresi yoksa bile muhabbet biraz uzadıktan sonra kendisi veriyor. Ha hiç veresi yoksa da vermez. Ama ucundan da olsa veresi varsa daha bir arzuyla verir. Hatta ve hatta karşındakinin adam bile olduğunu düşünebilir. Sonuçta hemen hemen herkes mesene var mı kasıyor tümcesini kullanırken siz meseneyi sikinize bile takmıyorsunuz.

Ha sabredemem arkadaş ben derseniz kurun bu tümceyi çok da kötü değildir, sonuçta herkesin kurduğu tümce ve veresi olan verir vermeyesi olan vermez. Ayrıca vermeyesi olan ne halt yemeye sizinle iletileşiyor ki o kadar uzun süre?
(bkz: burası kasıyor boş ev var mı)
en çok facebook da yaşanılan ve yaşadığım olaydır.
kızlar bunu her zaman yer ama yemedikleri zamanlarda olur işte o zaman biz yeriz.
nick imin türkçe yazılmış hali.

(bkz: ne dedi bu şimdi)
soruya maruz kalan cinsin olumlu cevap vermesi sonucunda heyecana kapılan gencimiz hemen kankasına telefon açarak "burası kasıyor boş ev var mı" diye soracaktır.
hep daha fazlasını isteyecek olan insan sözü.
%80 kadar olumlu sonuçlanan erkek atağıdır.
msn almak için uydurulan zilyon tane bahaneden sadece bir tanesidir.
facebook'ta bir defa kullandığım cümledir. hoşlandığım kızla facede yazışırken kullandım ve allah bin türlü belamı versin ki kasıyordu *, ve benim bu olayın bir klasik haline gelip alay konusu olduğundan zerre haberim yoktu. tamam sorumun cevabı olumlu oldu ama bu olayın bir klasik olduğunu daha sonra farkettim.
Bir sonraki soru Msn'den düşüyorum sms'in varmı?'dır.
hııı oldu o zamaaan" diyerek biten konuşmadır. en azından bazı zamanlarda, bazı kişilerce.
"yo kasmıyor cevabı" verilebilecek abazan sorusu
mirc gibi chat programlarında ya da mynet ve ya e kolay sohbet odalarında vakti zamanında sarf edilen sözlerdi. internetten bir şeyler edinebileceğimizi sanardık o zamanlar. tabi sözlüğün son halide bu durumdan farklı değil.
(bkz: facebook un kasması)
(bkz: bir yerden başlamak gerek)
güncel Önemli Başlıklar