bugün

hani yatakta olsun, yan yana otururken olsun, arkasını dönen kişiye söylenen "yüzünden ne hayır gördük ki g.tünden görelim" diye bir laf vardır. işte 11 nisan 2007 besiktas fenerbahce maci'nda sol kanatta oynamış, istikrarını sürdürmüştür. gerçi biraz daha istekli gördüm kendisini. heyecanı da gözlerden kaçmadı...

(bkz: hem döverim hem severim)
21 nisan 2007 besiktas antalyaspor maci'nda da istikrarını devam ettiren ziyan... ibrahim akın oturup haline ağlasın ne diyim...
(bkz: ömür törpüsü)
iyi bir yedek (olabilir). iki ayağına da hakim... -ahaha-
topu kaybettigi anda halı saha futbolcusu gibi davranan profosyenel futbolcu.
beşiktaş`ın zarar ziyanı.. tek olumlu hareketine -yine- denk gelemedim..
uludağ üniversitesi'nde eğitim öğretim hayatına devam eden manyak kişi.
top ayagina geldiginde kafasinda neler gectigini merak ettigim futbolcumsu herif. kanimca ne yaptigini ve yapacagini kendisi bile bilmiyor. dan dun oynamakla kalmayip, takimin da anasini aglatiyor.
değil beşiktaş forması giymek, halı saha maçlarında dahil olmak üzere kadroya alınması sakıncalı futbolcu. futbolcu dediysem lafın gelişi.
türk insanının nasıl değişken bir yapıda olduğunu görmemizi sağlayan topçu. geçen sezona iyi başlamış, goller, iyi performanslar derken göklere çıkarılan ondan sonra bir performans düşüşüyle adeta yerin dibine sokulan futbolcu! aaa futbolcu mu dedim lafın gelişi, pardon. beşiktaş' a gelişi de zaten babasının torpilidir kesin.

yetenek lan bu, gider mi insandan hiç?
ele$tirilmesine sebep olan kabizligi hepi topu 2 pozisyondan ibaret olmayip neredeyse koca mac suresini kapsamaktadir. kasimpa$a - be$ikta$ kar$ila$masinda ayagina her top degdiginde insan otomatik olarak kufure hazirlanmi$tir. her pozisyon, her top nasil öldürülür ulan? yetenekse yetenek (!), 1 sezonda gidiyormu$. bi an evvel kendine gelmesi ve formasini terlettigi takima daha faydali olmasi beklenmekte, umulmakta..
omuzlarına gereğinden fazla yük bindirildiğini düşündüğüm genç yetenek. bırakın şu çocuğu sahaya serbestçe takıl sen kafana göre ilerde deyin, bakın o zaman ne işler yapacak ama oyun kurma görevi bunda, sağ kanat bunda, forvet arkası görevi bunda, top kesme bunda, top dağıtma bunda, pres bunda... (bkz: oha yani)
tam unuttuk derken yeniden hortlayan futbolcu. allahım bir kurtuluş olmalı.
beşiktaşın bitmek bilmeyen çilesi. bjk nin galibiyeti bu yetenek fakirinin gözden kaçmasını engellememeli.
bir ekşi sözlük yazarı. (bkz: brkylmz)
keşke kız kardeşi gibi voleybolcu olsaydı dedirten şeker parçası...
devre arasında büyük ihtimalle gençlerbirliği'ne kiralık verilecek olan futbolcu.
çok değil bir yıldır gol atamayan futbolcu.
1 yıl sonra gol atmış olan futbolcu... yılda bir gol; hiç fena değil...

"şimdi sen gol attın ya, bütün gol kralları sana benzeyecek"

[yılmaz erdoğan, 20 ekim 2007 trabzonspor besiktas maci'nda]
eski futbolcu olan babası fikret'in basın ile olan iyi ilişkileri sayesinde şişirilip beşiktaşa transfer olabilmiş yeteneksiz genç oyuncu.
antalyasporumuzun, beşiktaşımıza fazlı ulusal'dan sonra attığı büyük kazıktır.

bir insan kendisine durmadan küfür ettirmek istese bile bu kadar kötü futbol oynayamaz herhalde, ikili mücadele yok, top kapma yok, top kaptırma bol, kaleciyle karşı karşıya olan pozisyonları değerlendireme, değil 2. lig, 3. ligde bile zor oynar bu kafayla.

allah'ı var, boş alanda iyi depar atıyor. boş alan dedim de, git güzel kardeşim ormana nefes aç, atletizme başla... orada da koşarsın nasıl olsa. iş koşmaksa, hepimiz koşuyoruz.
beşiktaş yönetimi ve teknik heyeti yine bu adama gol attırmaya çalışmaya devam ediyor. bu kafayla bunlar yemeği de aşçıya değil su tesisatçısına yaptırırlar.
fm 2007 ve fm 2008 oyunlarında oldukça iyi bir performans gösterip türk forvetler arasında dikkat çeken forvet.
adam gibi tımar edilse türkiye'nin nihat ile emre'den sonra en iyi futbolcusu olabilecek potansiyele sahip biri. futboldan azıcık anlayan kişi bu adamın topu kontrol edişi ve süratlanışını gördüğünde anlar ne kadar yetenekli olduğunu. fakat müzmin anadolu topçusunun büyük takıma transfer olduğunda yaptığını yapıyor o da şu an. kullanabilene çok büyük cevher.
düpedüz kötü futbolcudur. bazı futbolcular vardır; kendilerine az şans verilir ve bu şansları çok iyi değerlendiremezler. ama burak yılmaz bu olayı aştı artık. geçen sezonun neredeyse tamamında ilk onbir oynadı. bu sezon yeni transfer higuain'den çok şans verdi ertuğrul sağlam kendisine. ama olmuyor işte. bu adam büyük takım oyuncusu değil. yetenekleri kısıtlı. anlayın artık bunu beşiktaş teknik kadrosu! tez zamanda vedalaşalım kendisiyle..
topu alışı, süratlenişi çok iyi olan topçu. ama malesef o kadar.

topu al, süratlen, radara yakalanmış şöför gibi yavaşla, dur, ayağında topu dolaştırırken kaybet, çalım atama, şut atarken ayağının ayarı olmasın, ikili mücadelelerde türkiye'deki değme futbolculardan üstün fiziğine rağmen yerde kal veya mücadeleyi kaybet, faul ara..

ayrıca mahallemin topçusudur, bizim 2 sokak arkada otururdu. bundan 6-7 sene önce bizim sokakta mahalle maçı yapardık kendisiyle, sonra antalyaspor'un altyapısına gitti, 100. yıl spor kompleksindeki sahalarda oynamaya başladı.

babası fikret yılmaz'ın bir cümlesi vardır -bir arkadaş muhabbetinde- kendisiyle alakalı beşiktaş'a transfer olduğunda, "ben ona gitme dedim, "1 sene daha kal burada -antalyaspor'da- 1. lig tecrübesi kazan" şimdi gidecek kendisini harcayacak, gelecek sene dönüp gelecek" yani buradan da anlaşılıyor ki, fikret hoca oğlunu tanımaktan ziyade, topçudan anlamakta kendisi.