1. 1.
    bu yıl doğan kitap tarafından yayınlanan yeraltı edebiyatı türündeki "bunaltı" adlı enfes romanın yazarı.

    sert ve sıradışı tarzıyla bir zamanlar ayı dergisindeki öyküleriyle karşılaşmıştım.

    gelecek yıllarda adından çok söz ettireceği aşikâr.

    "Hayalperest" kitabınıda yakında okuyacağım.
    3 ... kelime akrobati
  2. 2.
    "Hayalperest" kitabınıda bitirdim. Kolayca okunan başarılı bir deneme olmuş. Üslubu gerçekten farklı çok hoşuma gitti. On farklı metin okusam hangisinin Burak Parmaksız'a ait olduğunu rahatlıkla anlarım. Sırada yazarın sosyal medya üzerinden 2018'in ilk çeyreğinde çıkacağını haber verdiği yeni kitabı var.
    1 ... kelime akrobati
  3. 3.
    --spoiler--
    insanlar acımasızdır. Kendi çıkarları söz konusu olduğunda en yakınlarının bile üstüne rahatlıkla basıp onu aptal bir böcek gibi ezebilirler. Bunu herkes bilmez. Bunu bilmek ayrıcalık ve farklılık ister. Algılamak ise BEYiN. insanlar olağan davranır. Yapması gerekeni yapar. Yemek için yaşar. Hayatta kalmak için ölür. Defalarca kazanmasına rağmen hala kazanmak ve yemek ister. insan eti. Bunların hiçbirine önem vermeyen, dünyevi şeyleri tamamen saçmalık olarak görenlere ise olağanüstü denir. Bunların yeryüzünde sayısı oldukça azdir ve hiçbir şeyin bir önemi olmadığını düşündükleri için hep kaybederler. Kaybedenlerin yüzünden gülümseme eksik olmaz. Alaycı bir ifadeyle bakarlar herkese. Onları tanımak çok kolaydır.
    insanlar kaybedenlerden hazzetmezler. Ötekileştirirler. Yerdeyken bir tekme de onlar vurur ki önlerine çıkıp morallerini bozmasınlar. Kimse baktığı yüzün yasadiklariyla veya yasayacaklariyla ilgilenmez. insanın ilgilendiği, ondan ne alacağıdır. Çıkarının ne olacağıdır. Zevk ? Para ?
    --spoiler--
    2 -1 ... kelime akrobati