1. 1.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2142960/+
    9 ... mavi huydur bizde
  2. 2.
    Aynı şeyi 20 milyonluk bir şehirde denizi görmeden, bir kere restoranda bir şey yiyemeden, oradan oraya koşturarak asgari ücretle sürünen, bir kuşak öncesine kadar köylü olan milyonlar için de söylüyorum.

Büyükşehirde her gün hayatlarına lanet edip köy güzellemesi yapıyorlar, köye gidince "biz büyükşehir insanıyız" diye milleti ezmekten zevk alıyorlar.

Almancılar da bu derece samimiyetsiz.. gördükleri tepki de bundan.
    4 ... katalin
  3. 3.
    50 yıldır almanya da yaşamalarına rağmen almanca dahi öğrenememiş, "hizmet" sektöründe çalışmasına rağmen son model arabalara binen alamancılar'ın "türkiye" sevdasıdır.

tabi her yaz bodrum'dalar biriktirdikleri 1000 euroyla. *
    3 ... uzakyolun yolcusu
  4. 4.
    kurulu düzen dedikleride varoslugun dik alasi. euro / tl kur farkina dua etsinler. en azindan türkiye ye geldiklerinde alim gucleri olabiliyor ve bu sebepten adam yerine koyuluyorlar. aksi halde almanya dan turkiye ye gelenlerin hic bir ortamda kabul sansi yoktur. karakterlerini oyle bir kaybetmislerdir ki adam yerine konmazlar ve etrafindakilerin dalga gecen bakis ve sozlerine maruz kalmaktan kacamazlar.
    1 ... kararsiz smiley
  5. 5.
    Avrupa çomarı davranışı. Çifte vatandaştır. Avrupada sol partiyi destekler türkiye de sağ muhafazakarı destekler euro arttıkça sevinir.
    3 -1 ... vexillarius of theodopolis
  6. 6.
    Var ya bir yasa çıkartacaksın -ya da khk- bunların topuna oy verme hakkını elinden alacaksın. Adam dünyanın öbür ucunda gelmiş ülkenin geleceğini belirliyor.
    2 ... senigidifindikkiran
  7. 7.
    (bkz: yalan olduğu bilinen cümleler)
    1 ... skrtyyu
  8. 8.
    hitler yaptigi gibi cesitli firinlar ve gazlar hazirlayin, gurbetcileri gazlayarak öldürün, yoksa bu irkci gurbetci düsmanliginizi yenemeyeceksiniz. ne bilim, herhlde canli canli gurbetci kesip yemegi bile düsüneniniz vardir, kiskansclik ve nefretiniz o kadar yani...
    -4 ... burakgunbatar
  9. 9.
    Kardeş sen bana arabanı ver ben sana ekmek veririm. Türk kardeşlerim Avrupa'da ekmeksiz kalmasın.
    ... uzay muhtari
  10. 10.
    (bkz: lan bırak)
    5 -1 ... monalisanin ifadesiz yuzu