1. 1.
    rivayete göre izmir kantar karakolu'nda bina icinde yazan yazı.
    3 -4 ... jeam
  2. 2.
    din ve devlet islerinin birbirinden ayrilmasidir.
    11 -11 ... revolter00
  3. 3.
    istanbul da gayrettepe karakolunun nezarethanesinde yazılı olduğu rivayeti var ama pek inandırıcı gelmedi bana. bir kere emniyetten denetlemeye gelen müfettişlerin görmemesi için bile yazılmaz böyle şeyler. ama biz şehir efsanelerini seven insanlarız. inanmak işimize geliyor bazen.
    5 -1 ... istanbul icin efkar vakti
  4. 4.
    her ilde en az bir karakolda yazdığı söylenen cümle.

bir benzeri için:

(bkz: ben eskiden barış mançoydum)
    7 ... saparmuradniyazov
  5. 5.
    tam bir şehir efsanesi değildir ki nitekim yazıyı on iki yıl önce kendi gözlerim ile görmüştüm.yazının tümü ise şu şekildeydi "burada allah yok peygamber izinde merhamet dileme"
    3 -1 ... kroleybus
  6. 6.
    (bkz: ırak atasözleri)
    4 ... annabell lee
  7. 7.
    Polis karakollarında ve bazı jandarma karakollarında olduğu söylenen söz öbeği. Kimi kişilerin gördüğü söylenir. Bazı insanlara göre ülkede işkence olmadığına inanan insanlar buna da inanır.
    2 ... elm sokagi tabelasi
  8. 8.
    zamanında dev-genç üyesi olması sebebiyle işkenceler görmüş bir aile dostumuzun anlattığıdır. açıkçası yalan falan olduğunu düşünmüyorum.. yani hala işkenceden kalma kalıcı hasarları mevcuttur. Yakalandıktan bir süre sonra istedikleri ifadeye vermediği için gözleri bağlanarak bilmediği bir yere götürülmüş ve bina içerisine girdikten sonra gözlerini açmışlar ki koluna giren sivillerin o yazıyı bilerek okutmak ve göstermek için gözlerini açtığını söylerdi her zaman.
    1 -2 ... i belong to che
  9. 9.
    gayrettepe emniyet müdürlüğünün kapısında yazmaktadır.
    1 ... adash
  10. 10.
    yazının yazılı olduğu mekanda, sadece insanların akıl ve mantıkları ile hareket edeceklerini belirten bir uyarı yazısı.

-allah aşkına yapma gardiyan
    -sus burada allah yok, peygamber tatilde
    -!
    ... anne ben kimim