1. 1.
  size burcunuzu okuyacağım;

  Uyum arzunuz bulunmaktadır. Dengenizi bazen sağlayabiliyorsunuz ve adaletli davranabiliyorsunuz, ancak bazı duygusal gelgitleriniz olmaktadır ve her zaman “hayır” diyemiyorsunuz. Kararsız olduğunuz halde umut dolusunuz ve belirli bir çekiciliğiniz bulunmaktadır.

  Bu yazı bir açıdan sizi tarif ediyor mu? Eğer cevabınız “evet” ise, az önce size Terazi Burcu için söylenenleri yazdık. Peki Kova ya da Terazi olmayıp da bu söylenenler sizin için de geçerli midir? Kısa bir test yapmak için, herhangi bir kaynağa bakın ve kendi burcunuz haricinde diğer burç özelliklerini de okuyun (veya bir arkadaşınızdan size bir kitaptan sırayla burçların özelliklerinizi okumasını isteyin ve hangisinin sizin burcunuz olduğunu tahmin etmeye çalışın; bunu birçok farklı kitapla/kaynakla deneyin). Mutlaka sizin kişiliğinizle uyum içinde olan birçok yazı görebileceksiniz. Aynı zamanda bazı burç özelliklerinde uğurlu gününüz, sayınız, çiçekleriniz, kokularınız, olası hastalıklarınız, sevebileceğiniz müzik türleriniz, kristalleriniz ve uygun eşiniz gibi şeylerden de bahsedilmektedir. Bu kadar kapsamlı bir kişilik analiz testini bu şekilde yapabilmek mümkün değildir ve bu kadar emin bir şekilde yaşanılabilecek şeylerden bahsetmek de bilimsel çalışmaların dışında mümkün değildir (gen haritanızın burç takviminizden daha doğru bilgiler vereceğine eminiz).

  Başkaları nasıl hayatınızı yaşayacağınızı ve nasıl hissedeceğinizi söylemesi yerine siz “siz” olun ve hayatınızı dürüstçe yaşayın. Bununla beraber araştırın, düşünün ve daima şüphe edin.

  Hazırlayan: Arsel Acar
  2 ... sigara icmiyorum
 2. 2.
  (bkz: barnum etkisi)
  -1 ... wecihii