1. 1.
    Kadınların doğüş başlatma cümlesi.

Haklısın, desen sıkıntı; reddetsen gavga...

iyi ama, ile başlayan bir şeyler söyleyip sonradan, tabi o açıdan haklısın, diye bitirin. Açı maçı önemsiz, tam kabul etmez gibi ama belli şartlarda hak verir gibi olsun yeter.

Biraz gerilip tepki versin, o ara ses etmeyin, yavaş yavaş gerginliği azalsın.

Sonra konuyu değiştirin. Geçmiş olsun.
    2 ... samgold
  2. 2.
    Kadınların neden hala bu kadar yüksek beklentiye sahip olduğunu anlayamıyorum.

Erkeklere laf sokmak için değil, cidden anlamıyorum.

Kendinizi üzmeyin kızlarcım, beklentilerinizi minimum tutun, sonra olan size olmasın.
    7 ... yasak merve
  3. 3.
    beklentinin yüksek olmasıyla alakalı bi durum değil.

Özel günlerin hatırlanmasıyla da ilgili değil. Öyle olsa zaten direkt konuşmaz, sonra patlar.

Burada herhangi bir şey ya da şeylerden dolayı öncesinde kurulma durumu söz konusu. bir yerden patlak verecek ama nereden? işte basit bir şeyi unutmuş olmak yeterli bir bahane.

Erkekler böyle durumlarda daha konuyu anlama aşamasında kendini hızla büyüyen bir öfke seliyle karşı karşıya buluyorlar. Bir de keklik gibi “ya iyi de ne var ki bu kadar büyütecek” falan diyerek ejderhanın kuyruğunu çekiştirmeye devam ediyorlar.

Halbuki elbette ortada büyütülecek bir şey yok ama fay hattının gerilmesi gibi önceden birikmiş bir enerji var, ya küçük küçük depremlerle peyder pey boşalacak ya da aniden boşalacak.

“ne var bunda” savunması yapmak yahut öfkelenmek muhatabın ekmeğine yağ sürmek gibi bir şey, diyesiyim.
    ... samgold
  4. 4.
    Haklıdır. Her şeyi hatırlatmak zorunda mıyız biz telefon gibi. Oldu olacak çalar saat de kullanmayın işe giderken biz uyandıralım. Adam olun adam, çocuk değil.
    1 ... serpil silahliperi
  5. 5.
    Tam da adamına söylüyorsun demek lazım. Unuttuklarım hatırladıklarımdan fazla.
    1 ... yazar x
  6. 6.
    Kişinin özellikleri belliyse zorlamamak lazım. Erkeklerin çoğu öküz kaba öyle doğmuşlar öyle de giderler. Ne bu değiştirme çabası hiç anlamıyorum.
    ... en sevdigi renk mor olan