bugün

fanatik gazetesinin 20 haziran 2008 türkiye hırvatistan maçı öncesi gaza gelerek attığı başlık. site de ise çakmak fotosu bulunmakta. tabi algıda seçicilik diyoruz.

http://fanatik.ekolay.net...leID=109791&CatId=188
olayı abartmış olan fanatik başlığı.
kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkasına yaptığımız durum.

nasıl ki isviçre basınının maçtan önceki manşetlerinde fatih hocayı döner yapmasına kızdık, olmadık şeyler söyledik, şimdi aynı şeyi biz yaptık. belki onların ki daha ağırdı ama yinede tasvip etmediğim olay.

sonuç itibariyle bir turnuvadayız. tabi ki galip gelip şampiyonanın şampiyonu olmayı çok istiyoruz. futbolda başarıya türkiye olarak oldukça açız. neyse artık olmuş olan. büyüttüm biraz sanırım. akşam çakarız biz bunlara. *
(bkz: bokla yapılanı sidikle yıkmak) *
turk medyasının ve göreceli olarak halkının zihniyetindeki espri anlayışının ne denli subjektif ve provokatif olduğunu gözümüze sokan haber manşettir efendim. lakin biz değil miydik 2 gün önce fatih terim'i döner kebapa benzetenlere, o döner bıçağını birilerinin biyerlerine sokacağız manalı naralar atan? bu bulvar gazetesinin alaycı ama ince esprisini manşete taşıyıp ucuz galeyan reytingleri yaratan? ( dönerden de neden utanıyosak? ).
Şimdi fanatik gazında bir hırvat medyası çıksa, manşeti türkçeye çevirip 4 yana haber salsa, kontra manşet olarak da "o çakmağı kıçınıza sokup gazınıda osuruğunuzla doldurucağız" gibisinden seviyesiz cevaplar yazarsa, hangi hakla, hangi yüzle savunacaksınız kendinizi bre densizler?
Fatih terim o kebaplı manşeti muhattap alıp cevap veriyor da , bu yapılan terbiyesizlik için de özür diler mi? ya da erman hoca "döner sensin bıçağı da sana girsin" tarzında göndermeleri, kendi medyası için yapabilecek mi? belli ki kabadayısınız ama delikanlı değilsiniz beyler. neyse devenin neresi doğru ki hesabı. bu da gelir geçer.
(bkz: oha)
okuduğumdan beri düşünüyorum. acaba bu memleketin çakmağı mı ünlü? hani o minvalden yola çıkarak bir kelime oyunu mu yapmaya çalıştılar? ama yok öyle birşey. bildiğin laf çakmışlar, hatta daha ileri gidip hakaret etmişler.

bu şuursuzluk sonrası maç sonrası eğer kazanırsak ellerinde uzi, g3 ve bilumum silahla ateş eden denyoları çekip "sikerttik" diye bir başlık atmalarını bekliyorum.

yakışır.
müthiş bir galibiyetle sonuçlanan temennidir/istektir.. helal olsun!!
ahanda şöyle bir manşettir;

görsel