1. .
  okuldaki ilk senesi olan öğrenciler için söylenen boş bir cümledir. güçlünün güçsüzü ezme isteğiyle alakalıdır. * son sınıftaki öğrenciyle aralarında minimum 5 yas vardır, maximumu hiç karıştırmayayım zaten, bu sebeple yeni neslin anlasılmıyor olusu normal de karsılanabilir.
  (bkz: çöm)
  1 ... shinobi
 2. .
  (bkz: meslek yüksek okulu)
  1 -2 ... dejavu38
 3. .
  üniversitelilere gıcık olan bir kesim tarafından da olur olmaz her yerde kullanılan bir sitem tümcesidir. eğer kişi üniversiteli olmakla alakalı olmayan bir şey de olsa senden iyi yapıyorsa yiyeceğin damgadır.*eline fırsat geçmiştir bir kere. mesela kafası çıktığı final sınavı nedeniyle sulanmış bir öğrenci kantine gidip kantinciden bir çay ister. bir anlık dalgınlıkla eksik para verir. kantinci hemen yapıştırır. bunlarda üniversiteli ya! komşun senden vergi iadesi zarfını doldurmanı rica eder. hayatında ilk kez doldurduğun vergi iade zarfında 357 parça fişten biri gözünden kaçar atlarsın. komşun bunu farkeder hemen karısına yapıştırı verir senin yanında mızmızlanırak bunlar da üniversiteli olcak baksana daha bunu bile dolduramıyor.
  1 ... kapaparantez
 4. .
  üniversiteye girememiş içinde eziklik, kompleks ve aşağılık duygularının üçünün birarada olması ve fırsatını ilk bulduğu anda bunları üni.li çocuğun kafasına kafasına kusmasıdır.
  ... klemens