1. 1.
  acılı, ekşili, hafif grotesk bir ruha sahip olma durumu. alamet-i facia . hüznü sevmeyi abartmak. media player'ın loopuna talihim yok bahtım kara, emotional winter, sürgün vs. kaçırmak...
  ... cryptic
 2. 2.
  (bkz: aşkı sevmek)
  (bkz: aşk acısını sevmek)
  ... kaytan biyikli dilber
 3. 3.
  (bkz: mazoşizm)
  daha beteri için;
  (bkz: sado mazoşizm)
  felsefeye dökülmüş hali için;
  (bkz: aşk sado mazoşisttir)
  1 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  bazı insanların kendini ifade etme yoludur. bu şekilde davranarak ilgiyi üzerlerinden eksik etmezler. çözümü belli sorunları vardır ama bunu içinden çıkılmaz bir hale getirip dünyanın en bahtsız ve anlaşılamayan insanı oluverirler. bu şekilde elde ettikleri dostluklar genelde bir içki masası süresi kadardır ve zaten hayatta kurabilecekleri yegane ilişki ağı budur.
  2 ... hesmeralda
 5. 5.
  radiohead i sevmektir.,
  1 ... lauralanthalas
 6. 6.
  melankoliyi yaşayış biçimi haline getirmiş insanlara özgü davranıştır. zira suçalamak ya da alay etmek hayvanlıktır. çünkü kimse isteyerek ya da çok çok bağlanarak sevmez bunalımı. bunalım sevgisi tamamen bir mecburiyettir. ya hayat mecbur eder, ya da hayatın karşınıza çıkardığı insanlar...
  ... karpuzkabugu
 7. 7.
  bu tiplerin kocca bi kahve kupası olur e tabi dolabında da tükenmez bir kahve zulası,bir elde sigara kulakta kulaklık,en damar şarkıları dinleyip derdine dert katar geceyarılarına kadar.hani sorsan derdin ne diye,muhtemelen vereceği bir cevap ta yoktur.şen şakrak gülüp söyleyen bile yanında put kesilir çünkü adam hayatın anlamını kavramış hey gidim sen hala embesil gibi kemal sunal-şener şen diyaloglarını izleyip gülebiliyorsun izlenimi yaratır.
  ... herpes
 8. 8.
  fuzuli tarzında duygu yoğunluklarıdır.
  ... to madeira
 9. 9.
  maskeli baloların, dozu kaçan bireyselliğin ve yalnızlığın ortasında kalmış, arkadaş ve sevgili bulmak için karakterinden ödün vermek istemeyen insanın depresif hale alışmasıdır.
  ... legend of the stranger
 10. 10.
  bu türler depresif moddan büyük bir haz alır, olabilecek herhangi bir yıkımdan endişe duymazlar, en ufak bir şeyde direk kendini savunuya geçen tiplerdir.çoğu zaman her şeyi yok saymakla meşguldürler.ama içten içe bunun çözümünü de ararlar.izole bir yaşamları vardır, aynı zamanda karmakarışık bir zihinleri.kısaca incelikli, anlaşılması zor insanlardır bunlar.
  ... mein herz tanzt