bugün

doğduğum ülkedir. nerelisin diye sorulduğunda "bulgaristan göçmeniyim" diye açıklama yaparken kısaca tarihinden bahsetmem gereken ülkedir, zira bulgaristanın türkleri asimile çalışmalarını, yaptıkları zulümleri birçok türk vatandaşı bilmiyor.
nüfusa göre adsl kullanım oranı bizden yüksek ülke.
ikinci balkan savaşı'nin çıkmasinin en büyük sebebidir.
an itibariyle T.C vatandaşlarının vize ihtiyacı olduğunu duydugum ve sinirlendiğim boktan ülke, fahri konsolosluk versenizde gelmem artık.
tuna bulgar devletinin kağanı olan krum han'ı kendilerine mal etmiş insanların yaşadığı ülke. krum han'ın adını verdikleri krumovgrad isimli bir şehirleri bile bulunmaktadır.

kaynak : ben * ve alexander antonov ,valentina antonova - history of bulgaria.
(bkz: dünya edebiyatı)
is icabi ara sira gitmek zorunda kaldigim, vize vermemek icin ellerinden geleni yapan, igrenc ulke. cidden kotu bir yerdir.
avrupa birliğine girmiş olmasına rağmen kendisini türkiyeden üstün tutacak pek bir lükse sahip değildir.türkiye bulgaristanın yanında herşeyiyle cennettir.buna rağmen biçoğu hala kendilerini türklerden üstün görüp türklere karşı kin beslerler.ama bilmiyolar ki bulgaristan türkiyenin tırnağı bile olamaz!
ne kadar da türkleri aşağılamış ve isimlerini kafasına göre değiştirme cürretini göstermiş olsa da insanın memleketi gibisi yok. gerçi bir coğrafyadan bahsediyoruz asıl şerreffsiz yönetimdir.

(bkz: bsgçk)
(bkz: todor jivkov)

http://tr.wikipedia.org/wiki/Todor_Jivkov
şu arabayı 5000 tl gibi bir rakama alabileceğiniz bir cennet.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.