bugün

haftasonu yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle birlikte, rusya ile ilişkilerini düzeltmek isteyen ülkeler kervanına dahil olan ülkedir.

bütün dünya putin'i yalamak için kuyruğa girdi amk.

bu arada yeni cumhurbaşkanı, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli General Rumen Radev. aynı zamanda sovyetler'in eski jet pilotlarındandır kendisi.
iğrenç bir ülkedir. Bulgarlar Türk gördüklerinde komşu diye hitap ederler. Türkiye'den çok geri kalmış olmasına rağmen bir türlü giremediğimiz avrupa birliği'ne üyedir.
Para birimi levadır. Halkı eskiden türktü lakin sonradan slavlaşıp Hristiyan oldular.
tuna boyunda yaşayan ve bulgar diye bilinen slavlar tarih boyunca asla türk olmamıştır.

volga bulgarları balkanlara geldiği zaman bu halk ile karşılaşmış ve kaynaşmıştır. buraya göçen türk sayısı sınırlıdır. karşılarındaki slav kavim ise henüz medeniyetle karşılaşmamış bir diğer toplumdu. türk adetleri ile slav adetlerinin karışımı ile bulgar halkı meydana gelmiştir.

bu yüzden bulgarlara türk demek doğru değildir türk kavmin ismini aldıklarından dolayı. aynı şekilde ruslara ismini veren rus isimli vikinglerdir. slavlar ile karışıp aralarında erimiş ama isimleri kalmıştır.
Bulgaristan, Güneydoğu Avrupa'da, Balkan Yarımadası'nda bir ülkedir. Batıda Sırbistan ve Makedonya Cumhuriyeti, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan ve Türkiye ile çevrilidir. Para birimi lev'dir.
Raydan çıkan kargo treninin en az 20 binaya çarpması sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği ülke.

http://www.milliyet.com.t...ydan-cikti-dunya-2359387/
https://www.ntv.com.tr/du...lu,5zUECOPtb0GEhnctNaiZ1g
https://www.dha.com.tr/du...lgini-6-olu/haber-1622244
http://www.hurriyet.com.t...1188976&utm_term=post
asgari ücretin 420 leva (788 tl) olduğu ülke.
savunma bütçesi 700 milyon dolar olan ülke.
birinci dünya savaşında insan kayıpları 266.919, ikinci dünya savaşında ise 25.000 olan ülke.
an itibarıyla geçiş yaptığım güzel ülkem. gümrükte sıkı kontrol var. neredeyse cepleri arayacak bulgar polis.
Sofyasıyla filibesiyle güzel bi ülke. Türklerin azınlık olarak yaşadığı ve 2. Sınıf vatandaş olarak görüldüğü ülkedir. Türklerin yaşadığı binalar,evler,apartmanlar bakımsız eski olduğunu gördüm. Osmanlı'nın 500 küsür yıl hüküm sürdüğü topraklardır.

Size bi anımı anlatayım..
9. Sınıfın Bulgaristan'a geziye götürdüler ulan bide otobüsle gittik neyse elde 50 leva var Bulgaristan lirası yani. Neyse bide 30 türk lirasi var dedim Türk lirasını da levaya çevireyim dedim gittim biyere adama dedim anlatmaya çalışıyorum ingilizce anlatmaya çalıştım adam dediki ver kardeşim çevireyim paranı dedi. Ulan zaten anlatmak istediğim Türk çok abicim markette orda burda çok fazlaydı..
Avrupa birliğine nasıl alındığını merak ettiğim iğrenç ve yıkık dökük ülke.
ata toprağımız, türk toprağı! mis gibi ülke.
siyasi durumları dikkate aldığımda; türkiye'den 10 kat evla gözümde! parası 2 kat daha değerli TL den ancak gıda, konaklama, yaşam o kadar uygun fiyatlı ki. medenice, doğanın içinde, kazıklanmadan yaşamak... orta doğu kırması anadoluluların bilemeyeceği güzellikler!
çeşitli iletişim araçlarından ülkemizin temiz kalpli, art niyetsiz, saf erkekleriyle irtibata geçip "türkiye'ye gelme ve kendisiyle evlenme" bahaneleriyle duygularını sömürerek erkeklerimizden yüklü miktarda para koparma gayretinde olan kızların ülkesidir.

2023'te oraları hep biz alcaz! işte o zaman hesap verceniz siz!
1.balkan savaşı' nın en karlı ülkesiyken 2.balkan savaşında sıçıp sıvamış ülke.
şimdiden böyle kadınları görmeye alıştığımız Çünkü sarışın mavi gözlü bol miktarda bulunur.
görsel
Yaz tatilinde bu güzel ülkede olacağım inşallah.
Yaz tatilince canavar kılıklı kumarların (bkz: sivrisinek) çatır çatır sizi yiyip kol bacak şişireceği ülke. Sirkeli suyla kol bacak silmeden dışarı çıkmayınız.
Ailemin ben 1buçuk yaşındayken göç edip geldiği yer.

''bulgar değilim, bulgaristan göçmeniyim'' diye diye bıktığım ama pes etmediğim.
bir paket sigaranın marlboro 3.03 dolar (10.93 tl) olduğu ülke.
Koşarna çingeneleri dışında gayet güzel ve saf kan Bulgar gençleri çok yakışıklı olan ülkedir.
göçmen kızları mesaj kutumda bekliyorum. bende göçmenim.
kız arkadaşımın memleketi. türkiye'ye gelebilmesi için beş bin avro yatırmam gerekiyormuş hesabına. her ay cüzi bir miktar para gönderiyorum ama inşallah kavuşacağız. çünkü biz aşkı meleklerden çaldık balım.
(bkz: bulgaristan ı istiyorum)
Yuzde 25 memleketim. Niyeyse. Ne alakaysa.

Nefret ettigim bir yer.