bugün

türkiye den göç eden bulgarların mülklerine karşılık 10 milyar$ isteyen, aksi halde türkiye nin ab ye girmesini engellemekle tehdit eden ab ülkesi.
(bkz: bi siktir git)
bakıldığında türkiyeden çok geride olduğunu görüyorsunuz.

lakin belirtmem gereken bir kaç ufak ayrıntı var, onları yazdıktan sonra bulgaristanın türkiyeye göre ne kadar geri kalmış bir ülke olduğunu göreceksiniz.

25 mbps internet Yaklaşık olarak 13 euro.

1 litre benzin yaklaşık olarak 1 euro.

1 şişe J&B 13 euro.

2 litre bulgar birası 1,2 Euro.

nüfusu yaklaşık 7-8 milyon civarı.

3 tane gsm operatörü var.

bulgaristanda herhangi bir yere otobüs ile gitmek (metro, has turizm, vs..) 50 tl.

sofyadaki özel üniversitenin yıllığı 1000-2000 euro arası.

hemen hemen ortalama maaşları 150-250 euro arası.

kahve * kültürü, kafe-bar-pub-disko-eğlence tavan yapmış durumda.
kizlari guzel olur. ne de olsa slav irki. *
razgrat ve sofya pek güzeldir. ayrıca balkanlarda görebileceğiniz en güzel kızlar, bulgar kızlarıdır. müzeleri falanda enfes ama çok fakir bir ülke.
her gurbetçinin sınırdan geçerken çorba parası verdiği ülke.
(bkz: çorbacı)
3 Mart ta hiçbir türkün sokağa çıkamadığı sözde ırk ayrımı yapılan en az ülke.Babamın beni buraya cehhenemin kostumlü provasını yapmak için gönderdiğini sandığım ülke.Yaşadığım ülke.
baraj kapakları dışında türkiye nin gündemine girmeyen, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza sınır kapılarında kan kusturan ülke.
tarihi kinleride hala geçmiş sayılmaz.
bütün komşularını potansiyel düşman olarak gören kuzeybatı komşumuz. siyasetleri türk düşmanlığı üzerine kuruludur, mafyanın konumunun sokaklarda gezen lüks arabalar ile kolayca anlaşılabileceği ülkedir. bir işçinin emekli maaşı 60 levadan başlayabilmektedir.(1 leva 1 türk lirasına eşdeğerdir) uzun yıllar boyunca sosyalizm ile yaşadıktan sonra demokrasi yanlış anlamışlardır, zira her köşe başında işeyen bir sarhoş bulgara rastlamak mümkündür. Elit bulgar kesimi sosyalizmin düşüşü ile yurt dışına kaçmıştır. hemen hemen her büyük kentin merkezinde cami mevcuttur (sofya, plovdiv, varna) . plovdiv(filibe) kentinde çok güzel korunmuş osmanlı kalıntıları vardır (bkz: staria grad plovdiv). Yarım asır boyunca türk egemenliği altında kalan bu topraklarda hala bazı kentlerde türk nüfusu çoğunluk olabilmektedir (bkz: kırcaali). Uzun yıllar SSCB nin köpekliğini yaptıktan sonra 1990 lardan itibaren avrupaya yönelmişlerdir başkentte bile sokaklarda çok nadir asker görülmesine rağmen onlar afganistana ve ırak a asker göndermişlerdir, amerikaya da yalakalık yapmışlardır.
özellikle yaprak dökümü ve gümüş gibi türk dizilerinin çok yoğun ilgi gördüğü bir ülke.

http://www.milliyet.com.t....2010/1230501/default.htm
azis diye gay bi şarkıcısı olan balkan ülkesi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.