bugün

ucuz iscilik. buyuk bir kismi

edit: ihale ile basligin basa kalmasi
edit2: evet ucuz iscilik. özellikle bulgaristan in avrupa birligine katilimiyla daha da belirginlesen durum. genellikle en berbat islerde calistirilir ve normal sartlarda almasi gereken ücretin 5/1 i verilir. ucuz iscilik degilse nedir?
karin tokluguna calismak diyeyim hadi seni mi kircam!
edit 5: simdi de anlasilamadiysa sorun kesin explorer de.
örf ve adet bakimindan önemli bir kisminin avrupalalasmis oldugu topluluk. özellikle bulgaristan da yasayanlarin büyük bir kismi türklük vasfini maalesef sadece genlerinde tasiyor.
müthiş tutkulu bir çalışma arzusuna sahip, el yeteneği isteyen işlerde ustalık gösteren insanlardır.
yok! ama şu var alakalı olmak bir yana, konunun kendisi.

(bkz: bulgaristan türkleri)
osmanlı devleti zamanında da türkiye cumhuriyeti zamanında da ezilmiş halktır. buna rağmen çıkıp da "biz bulgar türkleri olarak ayrılıp devlet kuracaz" dememişlerdir. balkan savaşları, birinci dünya harbi zamanında işgale, kırıma, sürgüne uğramışlar yine de türklükten ve türk cumhuriyetinde yaşamaktan vazgeçmemişlerdir.
örümcek kafalı, gerzek, faşist söylemi. zaten yapılmaya calışılan isim tamlaması bile anlatım bozukluğuna yol açmaktadır. türkçeyi doğru kullanamayan birinin böyle bir başlık açıp hakkı olmadığı halde kendi milletinden birilerini dışlaması son derece anlamsızdır.
doğrusu için;
(bkz: bulgaristan türkleri)
zamanında bulgaristan'ın türk'leştirilmesi için, türk topraklarından bulgaristan'a gönderilmiş, o dönemin en çok güvenilen türklerindendir. güvenilir olmasalar, herhalde bir yöreyi türkleştirmek için onları görevlendirmezlerdi. sonuçta ister bulgar türk'ü ister makedon türk'ü olsun, türk, türk'tür kardeşim.
(bkz: muhacir)
(bkz: macır)
(bkz: pomak)
(bkz: bulgarlar da türktür)
(bkz: serbest çağrışım)
(bkz: kızılderililer türktür)
(bkz: herkes türktür)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.