1. 1.
  Allah'ü Talâ kelimelerini ağzından bir an olsun düşürmeyen çükünü kestiren sanki kendisi değilmiş gibi, hadi kestirdin orasını burasını açıp ortalıklarda dolaşan da o değilmiş gibi, bütün bu değişiminin duaları neticesinde kazanılmış bir lütuf olduğunu bizlere kakalamaya çalışan bir dindarlıktır. bunun adı dindarlık değil olsa olsa tribünlere oynamak, bir kaç gerizekalının alkışını alacağım diye maymunluk yapmaktır.
  (bkz: hayat ne garip vapurlar filan)
  12 -5 ... yamukprensesvekedicuceler
 2. 2.
  cayır cayır yanacağı gerçeğinin idrakinde olması ve geri dönüşünün olmaması nedeniyle son son kendini kurtarma , tövbe çabasıdır.

  zaten zihinsel melekelerinin tam olduğuda kesin değildir.
  3 -4 ... aksak tirtil
 3. 3.
  (bkz: insan ürkmesi)
  1 ... lazio
 4. 3.
  yaslandıkca odun atesının sıcaklıgını hıssetmesi ve korkması durumundan kaynaklanıyor olabılır.
  1 -1 ... enginar
 5. 4.
  millet acliktan geberirken kendisi Allah yazan milyarlarca liralik bilmemne tasindan kolyesiyle boy gosterir, ayrica ayni anda rakiyi bir yudumda bitirip Allah diye de bagirir. super bir denklem insanidir kendisi. herseyi kendine hak goren bir insan oldugu icin dini de oyle gormesi normal aslinda.
  6 ... vermilion
 6. 5.
  bir insanin cinsel tercihi ile dini inanclari arasinda ki baglantiyi kurmak oldukca güc oldugundan , taravesti de olsa o bir insandir denilesi insanin dini inancini sorgulumaya calisan allah'in basit kullarina buradan selam ederim.

  ekleme ; yanlis anlasmalara neden olmadan sunu söylemek isterim ,

  (bkz: lut kavmi)
  (bkz: pompei sehrinin helaki)
  2 -3 ... bu nick tam yirmi bir harf
 7. 6.
  islamiyetle arasındaki bağın sadece arapça kelimelerin telaffuzlarının türk musikisi ile uygunluğundan kaynaklanabileceğini düşünebiliriz. bir diğer ihtimal olarak tutucu sayılabilecek bir toplumda marjinal bir şekilde cinsel kimlik değişimi yaşayan bir sanatçının kendini halkının önünde aklamaya çalışmasıda olabilir. bir başka ihtimal olarak da bu bülent ersoy'un dinidir ve herkes gibi yadırganmaması gereken bir şekilde dinini yaşamaktadır.
  4 ... akustik
 8. 7.
  bülent ersoy'u hiç sevmem , hatta nefret ettiğimi bile söyleyebilirim .

  ancak hak ile kul arasındaki bağı sorgulamak bir kulun harcı değildir , olmamalıdır , olamaz ;çünkü tanrı bağışlayandır , affedendir ... kim olursa olsun herkesin allah katında tövbe etmeye hakkı vardır ... bunu kabul etmek tanrının işidir ! bunu sorgulamak kuş beyinlilerin harcı değildir .

  mevlana " gel ne olursan ol gel " derken belki de bundan bahsetmektedir .

  eski ahitlerde tanrının gökyüzünde bir evinin olduğundan söz edilir . aslında gökyüzündeki olduğu söylenen bu ev insanın içindedir , derinliklerindedir ...
  4 ... peter tırpan
 9. 8.
  ramazan aylarında ezan okuyacak kadar olan dindarlıktır...
  ... paleface
 10. 9.
  Laik bir cumhuriyette kimseyi ilgilendirmeyen davranıştır. Eğer yaptığı günah veya yanlış bir şey varsa onun hesabını sormak insanlara düşmez.
  3 ... joe satriani