1. 1.
  (bkz: george bush a ayakkabi atan cesur irakli)
  -1 ... revenge
 2. 2.
  alınan son habere göre işsizdir.
  yazar kasayı da okutamamış.

  http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=14819
  4 ... kuzgun
 3. 3.
  o zamanın fadime şahin' idir. 99 depreminden 2001 krizine kadar yaşanan ekonomik sıkıntıların simgesi olmuştur. o zamanlar başbakanlığın önünden geçişler serbestti tayyip erdoğan geldiktem sonra ise bir daha yazar kasa eylemi olmasın diye yolu boylu boyuna kapattırdı.

  --spoiler--
  Türkiye onu 2001 ekonomik krizinde Başbakan'a yazar kasa atmasıyla tanıdı. Bir anda ülke gündemine oturan Ankaralı esnaf Ahmet Çakmak, "Yazarkasa eylemcisi Ahmet" olarak 2001 krizinin sembolü haline geldi. Ancak aradan geçen 8 yıllık süre onun hayatına olumlu bir şey katmadı. Çakmak, şöhretin nimetlerinden faydalanmak yerine birçok sıkıntısıyla karşı karşıya kalmış. Eylemi gerçekleştirdikten sonra işin bitmediğini dile getiren Çakmak, siyasilerin kendi amaçları doğrultusunda kullandıkları insan haline gelmenin üzüntüsünü yaşıyor. Birilerinin kendine görev atfetip sürekli rahatsız ettiğini anlatan Çakmak, durumunu; "Güzelsin derler yardan ederler, zenginsin derler maldan ederler, yiğitsin derler candan ederler." sözleriyle özetliyor. Çakmak, dünyayı sarsan global ekonomik krizde de yine iş arıyor. Ancak şimdi fırlatacak bir yazar kasası da yok.

  --spoiler--
  3 ... isipsiz
 4. 4.
  ülkede en azından şu an bahsedildiği gibi "ileri demokrasi" nin olmadıgının kanıtıdır. ne, kasanı da al git denilmiştir, ne de anasını. eylemini yapmıstır, lafını soylemiştir ve ana haberde izleyip pasif bir direnişin emarelerini görmüştük. sene kaçtı? 1892 mi? esnaflık yan gelip yatma yeri değildir! dur lan o bu değildi*.
  5 -1 ... rockonbaby
 5. 5.
  dolar 3 tl'yi geçti acaba şimdi napıyor? evet.
  14 -2 ... oytunkaran
 6. 6.
  ecevit halk adamı olduğu için ona karşı çok rahatlıkla cesaret bulmuş, ama günümüz iktidarına laf etmeye maçası yememiş esnaftır...
  9 -3 ... arrius antoninus pius
 7. 7.
  Şuanda kendisi istanbul'a yapılacak 3.köprü, 3.hava limanı ve duble yollar için seviniyor.
  8 ... idefixe
 8. 8.
  o kasa ecevit'ten sonraki başbakana atılsaydı, bugün o kasa götüne sokulacaktı. hatta yakın zamanda atılsa parelelci olurdu.
  faiz lobisinin oyunu da olabilirdi çok muhtemelen. öldürdük la adamı.
  8 -2 ... bossman
 9. 9.
  Çoktan toparlamıştır. Ev araba almıştır, bağkur emeklisi olmuştur, Zaten kasalar da bitti, allahım ceset gibi koyacak yer bulamazdık. Ne ilkel şeydi o öyle. Bittiyor gayrı, yazarkasapos oldular.

  Bir gecede bunlar yüzünden binlerce esnaf iflas etmiştir ama hatırlamaz bunlar. Bir gecede dolar %60 fırlamış, enflsyon yıllık %100leri gördü. Şimdi %6-7leri beğenmez oldular.

  Bir gecede sadece bir gecede bankalar arası para piyasasında gecelik faiz %6200'e kadar çıktı, Yapılan bu örtülü devalüasyon ile TL’nin değeri %40 civarında düştü. Devletin borcu da 29 katrilyon TL arttı

  Hatırlıyor musun. Nereden bileceksin.

  Ecevit mi. Sezer mi. Allahın belaları.
  10 -11 ... silinen hesap 014384
 10. 10.
  Şu anda dolar 3 TL'yi geçince şu andaki siyasetçilerin rezilliğini görüp Ecevit gibi dürüst adama yazar kasa fırlatmanın üzüntüsünü yaşayan adamdır.
  3 -4 ... defansagelsenizelan