bugün

Buldukça bunamak: Bulduğundan daha çoğunu isteyip şükretmemek, daha iyisini istemek.
alım gücünün artmasıyla gerçekleşebilen olaydır. ne alsan ne yapsan seni mutlu edemez. küçük şeylerle mutlu olmanın çocukluğa ve yoksunluğa ait bir şey olduğunu düşünürsün. hep daha fazlasını istersin. her şey önündedir fakat istediklerin bunlar değildir. istediklerinin ne olduğunu da bilemezsin. fena halde bir farkındasızlık halidir.
(bkz: öğretmen)

Net.

Edit: Şimdi bana kızacak birileri neden öyle dedin diye.

E be adam, senin ülkende 18 yaşından küçük çocuklar sigortasız çalıştırılıyor, neden? Aile yüzünden, ya gelirleri çok düşük ya da doğru düzgün insanlar değiller. Sen kalkmışsın geçim sınırının altında maaş alan milyon insan varken şükretmiyorsun haline, altında son model araba olmasına rağmen.

Bir örnek vermek gerekirse, babam emekli, aldığı maaş belli. Liseden 100 lira para istediler staj dosyası zımbırtısına. E elinde olan var olmayan var. Hadi ben halime şükrediyorum belki verebilirim ama veremeyecek durumda olup bunu gurur meselesi yapıp söyleyemeyen yüzlerce öğrenci var. Biz size gelip söyleyince hocam böyle böyle bu paralar alınmasa bizden olmaz mı deyip, bizim 100-200 lira olan maaşımıza göz dikip her ay para alıyorsunuz ya 100 lira verseniz ne olacak diyorsunuz. E be herif, bunu diyorsunda sen bunun 10 katını alıyorsun. Hala ne diye "ay bizim aldığımız para çok az" diyorsun. Atatürk bu gençliği sizin gibilere emanet etti ya, ona da yazıklar olsun.

Lütfen bazı hocalarım alınmasınlar. Yarası olan gocunur malum.

Ve beni yetiştiren ilkokul hocama** buradan saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Keşke her hoca sizin gibi olabilse...

Edit2: Ayrıca bize böyle buldukça bunayan değil, daha 7. sınıfa gidipte, okulda düzenlenen kermeste parası olmadığı için bir şey alamayan çocuğun durumunu anlayıp ona cebinden harçlık veren hocalar lazım.

Adamlık bunun neresinde diyorsan; adamlık bunun cebinden parasını çıkartıp vermesinde değil, çocuğun o durumunu anlayabilecek düzeyde olmasındadır.
güncel Önemli Başlıklar