bugün

bugün allah için ne yaptın sorusunun dünyevi şekli. dünyaya, insanlığa bi gram yararı olmayan neslimizin kendisine sorması gerekn soru.
her gece yatağa yatıldığında, insanın kendi kendine cevabını düşünmesi gereken soru. değişik versiyonlarına mevcuttur.
umumiyetle kendimize sormadığımız bir soru cümlesidir.
(bkz: bugün ev için ne yaptın)
*
istanbul gibi bir yerde sorulmaması gereken bir sorudur kesinlikle. istanbul'da herkes kendi kıçını kurtarma derdinde.
site sansürleyenlerin çok kolay cevap verecekleri soru.
(bkz: insanlık ölmemiş linklerin ucunda yaşıyor)
(bkz: hemen intihar ediyorum)
bir karıncayı besledim.
birde sineğin kırılan kanadını tamir ettim.
bugün dua ettim hepimiz için.

http://www.dailymotion.co...p_sezen-aksu-dua_creation
bir köpeği taşladım ve kafasını yardım. çok havlıyordu bebekler rahatsız olurdu diye düşündüm.
kimseye karışmadım günümü yatağımda geçirdim.
kitap okudum insanlığımı doyurmalıyım ve geliştirmeliyim ki insanlığa katkım , katkı yapıcak donanımım olsun.
çok çılgın bir fotoğraf konsepti geliştirdim... *
sözlük yazdım. *
yattım. televizyonu bile açmadım. elektrik sarfiyatı sıfır. banyo da yapmadım. su sarfiyatı da sıfır. dışarı çıkıp karbonmonoksit gazı da salgılamadım. benzin sarfiyatı da sıfır.
çöpü boşalttım. bulaşık yıkadım. bunlar subjektif. biraz yazdım. uludağ sözlük pert olduğu için maalesef bugünkü incilerimi diğerlerine döktüm.
pazara gidip alış veriş yaparsam da somut birşeyler yapmış olurum. ama bugün yağmur var aydında... pazar üşengeçliği
gelecekte insanlara yardım etmek için oturup ders çalıştım.
erbakan için fatiha okudum.
bir şakirt sorusu.
bir ingiliz kıza aleyküm selam dedirttim.

(bkz: lan yoksa)
çırptım çırptım karıştırdım.
odamı topladım.
denize işemedim.*
bilgi içerikli entry girdim.
cinnet geçirip kimseyi öldürmedim.
kimsenin kalbini kırmadım.
güncel Önemli Başlıklar