1. 1.
  dünyanın en çarpıcı sorusudur. genelde bizim milletimiz hiçbir şey diye cevap verir.
  5 ... kaptanaga
 2. 2.
  sana ne?
  diye de cevap verilebilir.
  çünkü size nedir.
  1 -2 ... barkhausen krakeri
 3. 3.
  ezogelin çorba, köfte, çoban salata.
  5 ... noxeca
 4. 4.
  Allahın rızası için değil de, “insan” oluşumun sayesinde bir kaç şey yaptım.

  Peki sen iyilik yaparken ne kadar samimi oldun? Diye cevaplanadabilinir.
  5 ... pencere amelesi rapunzell
 5. 5.
  uslu bi cocuk olmaya calistim lakin ki yine bir suru kufur ettim, sigara ictim vucuduma zarar verdim, kari kiza falan baktim. namaz yok zaten, dua falan da etmedim. sukretmedim de. besmele de cekmedim. allaha sadece cok istedigim bir sey icin dilekte bulundum bu da tamamen cikar iliskisi oluyor. allahin sevdigi bir insan olamiyorum bu cok acik. ufak tefek gunahlar disinda gunaha girmiyorum ama allahin istediklerini de yapmiyorum maalesef. sonumuz hayir olsun ne diyelim.
  1 ... 29th
 6. 6.
  Bu hz ömerin (r.a.) meşhur sözüdür. Bu söz emrivaki ile değil bilakis teşvik tavsiye ve nasihat mahiyetinde söylenmiş olup tüm ümmeti muhammede şamildir. Hitabı geniş zaman kalıbında olup ibret alıp tefekkür edip yüce allahı hatırlatan ve müslümaların gafletten sıyrılıp kulluğuna ve özüne dönmesini sağlayan tesiratı yüksek pek makbul bir sözdür. Din nasihattir. Bunu da ancak imamı hz ömer (r.a.) gibi dinin önderi olabilme yetkisi ve şerefine haiz olmuş olan cenabı hakkın alim fazıl ve muttaki kulları yapabilir. Bizimkisi ise sadece büyüklerin bereket ve rahmet kokan mubarek sözlerini nakletmektir. Bu çok kıymettar sözler iliklerinize işler kalbiniz ürperir. Zira bu fani hayatta allahtan değerli hiçbir şey yoktur. Rabbı aziz bileni, rabb aziz eder.

  Bir mecliste yüce allahın (c.c.) adı anılırsa orada hazır bulunup buna iştirak eden muhabbet ve saygı gösteren herkes afvolmuş olarak dağılır. Zikrin efdali tevhid; la ilahe illallah. Kim ihlasla kelimeyi tevhidi söylerse deniz köpükleri kadar günahı olsa, afvolunur.
  2 ... ba ba ba black aquila
 7. 7.
  sokak kedisi ile sohbet ettim. o da bana poz verdi.

  bugün allah rızası için ne yaptın
  3 ... teflon
 8. 8.
  (bkz: dilenmek)
  ... sanalvokta