bugün

Dünya yaşamının sonu anlamına gelen ölüm olgusunun insanı nerede, nasıl ve ne şekilde bulacağının bilinmezliğinden hareketle anlamsız kırgınlıkların, kavgaların, küslüklerin belki de geri dönüşü olamayacağını anlamamıza sebebiyet verebilecek olan başa asla gelsin istenilmeyen bir olaydır.

"bu akşam eve döndüğünüzde, bu sabah evden çıkarken sağ salim bıraktıklarınızı sağ bulma garantiniz nedir? Var mıdır böyle bir garanti?
Peki nereden biliyoruz, az sonra telefonumuzun çalmayacağını ve evdekilerden birinin az önce öldüğünün bize söylenmeyeceğini?
Peki, acaba bunu dün gece bilseydiniz, yani evde akşam birlikte olduğunuz kişilerden birinin yarın ölüm günü olduğunu bilseydiniz, o zamanı aynı dün gece olduğu biçimde mi geçirirdiniz? Yoksa farklı şeyler mi yapardınız?
bir an arkanıza yaslanın, gözlerinizi kapatın ve bu sabah evden çıkarken evde bıraktıklarınızdan birinin gerçekten öleceğini düşünün, dün akşamınızı nasıl geçirirdiniz? Aynı iletişim mi olurdu? Onunla aynı konuları mı konuşurdunuz? Aynı konular, tartışma ya da gerginlik konusu yaratır mıydı?
Yoksa önemsiz hale mi gelirdi? Bu sabah evden çıkarken, bu son görüşünüzde ona ne derdiniz? Onun boynuna sarılmakta tereddüt eder miydiniz? Çok sıkı sarılmaya mı, aynaya mı vakit ayırırdınız? Ona "yüreğinizin taa derininden gelen bir "seni gerçekten çok seviyorum" demeye ne gerek var diye düşünür müydünüz? Onun ölecek olması sizin ona duyduğunuz sevgiyi yoğunlaştırmazmıydı?
Şimdi gözlerinizi açabilirsiniz, acaba kaç tartışmamızı bu kadar gereksiz biçimlerde yapıyoruz, kaçı gerçekten yaşamda karşımızdakinin varlığından daha önemli, hangilerinde "şimdi kalbini kırdım, ama zaman içinde ben ondan özür dilemesini bilirim?" diye kendi kabuğumuza çekilip tartışmaları donduruyoruz.
Yarattığımız kırgınlıkları tamir etme olanağımız gerçekten var mı? Buna zamanımız gerçekten kaldı mı? "

Hala zamanım var diyorsanız eğer, durmayın ve arayın sevdiklerinizi, koşun sarılın anne ve babanıza hala yaşıyorlarken ve korkmayın "seni seviyorum" demekten, çok geç olmadan. *

(bkz: yarın çok geç olabilir)
(bkz: ANNEYLE KAVGA ETMEK/@blindguardian)
onun öldüğüne üzülmemek için hakkınızda düşündüğü bütün olumsuz, kötü şeyleri duymak isterdiniz.
(bkz: gelene git gidene gel demeyiz)
güncel Önemli Başlıklar