bugün

aksini iddaa eden varsa, yapılan ötv zamlarını kim savunuyor o zaman diye soracağım.
sığıroğlu, sığır'a zam yapılmış asgari ücret şu kadar diyorsun, bundan öncekiler zam yapmadımı diyor,
sen bundan öncekilerle neden kıyaslıyorsun sığırcığım, önüne bakıp,
simdi yönetenlerin ne halt yediğine baksana.
yok aklın hala bundan öncekiler de kaldıysa neden bunları savunuyorsun.
eleştiri kültürlerinin olmama nedeni 4 senede bir yenilen makarnanın yan etkilerindendir efenim.
yazar ve ben dahil tam rakam veriyorum.
% 79.617 si sığır. nerdenmi biliyorum?
ya tek tek saydım yada gece sırtım açık kalmış.
bil bakalım hangisi.

(bkz: rakam sallayan haberci)
yanlış rakam. türkiyede yaklaşık 15 milyon sığır var.
kaynak : http://www.ekodialog.com/..._ekonomi/hayvancilik.html
(bkz: beter ol)
geçtiğimiz son seçimlerde bu oran şu anda yüzde doksanlara yaklaşmış olup belgelenmesi gereken mevzudur.
palavradir. en son yapilan istatistik calimada 49.9% oraninda sigir cikmistir.
Vaktiyle bir yerde o bölgenin kralı çok huzurlu olan halkının tepkisini ölçmek için halka vergi üstüne vergi koymuş, araziye çıkmış! sormuş sual etmiş kimsenin gıkı çıkmıyor, herkes memnun, Ne kadar halkı sıkıntıya sokacak şey varsa yapmış , yok halk halinden memnun, en son yetkililerden birine demişki "şu en merkezi yere bir köprü kurun hemen, başınada bir zenci dikin, geleni geçeni siksin." Aradan epey süre geçmiş kral meydana inmiş ve vatandaşa tebdili kıyafetle sormuş "ne olacak bu durum, köprüyü mecburen kullanıyoruz herkesi de bu zenci sikiyor, kraldan şikayetcimisiniz "
Orada bulunan biri atlamış "evet şikayetciyiz, köprü 1 tane kalabalık oluyor, krala söyleyin zenciyi 2 tane yapsın kuyruk oluyor"
zamlardan sonra halkımızın genel bakışıda budur, mümkünse diğer ürünlere de zam istiyoruz tek şikayetimiz bu.