bugün

herşeyden önce yurtdışında gayet sıradan ve vasat tipte sayılcak kızların bile bizim ülkemizde çok rağbet görmesi. lan simge fıstıkoğlu, burcu esmersoy filan lan bunların ingiltere'de, abd'de yüzüne bile kusmazlar mk. 20 dolara herşeyi yaptırırlar lan bunlara.

bizde sanki cennetten düşmüş kayıp melek muamelesi görüyolar. bu ülkenin olmayan adaletinin amına koyim mk.
kavga için ikinci kattan atlayan adam.
devlet büyükleri.
abazalıktan hayvanlara hallenen dürzüler.
her işte kendini düşünüp insanları kazıklamaya çalışan iki yüzlü Türkiye'nin %85 lik kısmı
din ile aldatmanın prim yapması.
Kazandigim paranin %48 i vergi olarak geri alinmasidir.
Çocuklara tecavüz edenleri serbest bırakan bir yargı. Her gördüğümde midemi bulandırıyor.
(bkz: fatura kuyruğu)
Tavuğa, şişeye tecavüz edenleri gördüğüm andır.
abinin kız arkadaşına "küçük tatlı kız ve balım benim" dediği andır bunu söyleyen abinin yaşı 35 olunca kötü oluyor insan aha buda bu ülkenin erkeği valla o küçük tatlı kız dedi ben utandım ben buna nasıl abi derim.
eğitim sisteminin zamanla adalet vb. kavramların amına koyduğu gerçeği.
fakülte mezunu olarak iş görüşmesine gidip, liseyi zor bitirmiş bir orospu çocuğu tarafından mülakata alınmak. sikeyim lan seçim şansım olsa bu siktiğimin ülkesini seçmezdim yemin ediyorum. biraz daha insanın kıymetli olduğu bir ülkede doğsaydım ne olurdu sanki?
Zenginleri daha da zenginleştiren, fakirleri daha da fakirleştiren ülkelerin listelerinde türkiye nin de bulunması.
9 günlük bayram tatilinde bazi kesimin essek gibi yatarken, bazi kesimin yagmur camur demeden calisiyo olmasi.

Ulan, neyse sakinim..
ikibiniki seçim sonuçları ve sonrası.
g*t kiliyim diyen insanla ayni havayi solumak yeterlidir.
siz bundan 10 yıl öncesini bilmiyosunuz diyen gerici ve geride kalmış zihniyet ve işine gelince ultra modern çağdaş demokratik olan gavatlar.

kısacası insan ve zihniyeti.
(bkz: Sivas katliamı)
bu yaz bodrumda kulak misafiri oldugum bir diyalogtur. belediyede emekli ama copculuk yapan bir amca turist gezdiren bir abimize yaklasip sordu; ooo recep bu genc delikanli turist mi ? rehber recep; evet abi amerikali arkadas. copcu amca; haa oylemi ne is yapiyor bayagi zengin heralde. rehber recep; emekli abi burdan yazlik bakiyor. copcu amca; yav dalga gecme hele kac yasinda bu adam ? r. recep; 61 imis abi. copcu amca; ulan ben 60 yasindayim, bu benim oglum gibi duruyor, adam emekli gelmis benim memleketimde ev aliyor, ben emekliyim ev kirasini odemek icin cop topluyorum....... ve amca bunlari soylenerek onune kafasini egmis giderken benim duyabildiklerim bu kadardi...
Japonya ufacik yere galaksi kuruyor, senin ulkende ordek sikiliyor!
Sonra neden olimpiyat gelmedi.
http://t24.com.tr/haber/kediye-tecavuz-edildi/220606
aynı zamanda "öbür tarafta götünüze kızgın demir sokarlar inşallah" da dedirtir.
bunu dedirten pek çok olay vardır.

lakin son zamanlarda en fazla küfrettiren, suriyelilere hastanelerde bedava tedavi ve bedava ilaç uygulaması başlatılmış.

oysa türkiye vatandaşları sgk'sı yoksa, yahut bağkur borçları varsa hastanelerde tedavi olamıyor, ilaç alamıyor. bu uygulama ancak ve ancak şerefsizliğin tavan yaptığı bir memlekette görülebilir. öyle ülkenin ben ta amına koyayım.
Üç kuruş maaş ile liseyi bile zoraki bitirmiş bir zamanın ustası, amelesi kıroların altında çalışan mühendisleri gördüğüm de mmına koyyim böyle ülkenin de sistemini de diyorum. Bunlara yetki vereni de sikeyim. Doğalgaz, tesisat, asansörcü hepsi aynı, zikko herifler.
Yasadigi ulkeyi asagilamaya bayilan turk insani soylemi. Hep siz dogrusunuz ulkeniz yanlis zaten. Yazik sizlere.