bugün

darbe, sağcı solcu zamanlarında ki olayların yanında bugün olanlar hiç birşeydir.
eskiden bu memlekette yaşanmaz derdim. bu ülkeden siktir olup gitmek isterdim. şu an tersine o kadar mutluyum ki bu topraklarda doğduğum için. o kadar bilinçli ve olgun insanımız varmış ki bizim.. polisin zulmüne karşı defalarca -aman biz şiddete başvurmayalım- diyenler mi dersin -partileri bu işe karıştırmayın- diyenler mi dersin.. çok büyüksün Türkiye. Sen #geziparkı olaylarından sonra çok daha büyük olacaksın.. Yaşasın bu ülkenin güzel insanları, yaşasın halkların kardeşliği, yaşasın barış!
Anitkabiri yikmak isteyenlerle ayni havayi solumayi kendine yedirememektir.
sorsan herkes istiyordur.

ama baktığın zaman kimsenin bunun için bir şey yapmadığını da görürsün.

ya da en azından çoğunluğun.
zamanında ciddi ciddi düşünülen eylem.

Ama bu protestoları gördükten sonra yanarsak hep beraber yanalım anlayışı geldi başıma.

Faşizme karşı omuz omuza!
imkan olsa, ilk yapılacak iştir.
http://karikaturistan.fil...ozgur.jpg?w=547&h=547
önden koyunları alalım.
hırsızlar para eritirken siktir olup gitmek sana değil hırsızlara inanan yavşaklara düşer.
En çok boşbakana yakışacak harekettir. *
askerlik zamanı gelenlerin düşündüğü.
ya seve seve ya ..
3 ayrı ülkeden 3 ayrı şirketle temas halindeyim.bakalım başarabilecek miyim.aq ülkesinin hırsızlığı bitmez yolsuzluğu bitmez.1 hayatım var onu da bir ülkeye feda ederek harcayamam,harcayana saygı duyarım kolay gl..
e bak ben de bunu buraya yazıyorum ilk fırsatta, bak ilk fırsatta siktir olup gitmeyen de adam değildir!

bize ne lan gubidik diyebilirsiniz e haklısınız size ne değil mi? ülkeden siktirip gitme derdinde milyonlarca genç var size ne ki? sindirilmiş, umutları tüketilmiş belki de korkutulmuş, beklentisi kalmamış, anadilini bırakacak kadar iğrenmiş insanlardan size ne ki? yok bi de kalkıp "hayırdır nedir senin derdin?" diye mi soracaktınız! yok ebesinin amı! size ne evet. "ya severiz ya da terk ederiz" haklısın.
Fazıl say. Malesef gitti bu adam.
ciddi ciddi düşünülendir. artık şu ülkede olan hiç bir felakete, hiç bir kötü olaya şaşırmıyorum. o kadar çok geniş bir yelpazesi var ki insanı yalama yapıyor.
Öğrenim hayatımdan sonra yapacağım olay. Hollanda'ya gitmeyi planlıyorum. Türkiye'nin her ne kadar güzelliği varsa o oranin katları kadar kötülüğü var.
okul bitince şahsımı da bekleyen güzel olay.

kurtuluyoruz şu arap toplumundan.
askerliğini bitirmiş kişinin ilk isteğidir.
şuanda yapılacak en mantıklı eylemdir.
dün okulun kantininde bir kedi yanımda oturan arkadaşımla oturduğu sandalyenin sırt kısmı arasına girdi. sonra yavaş yavaş aşağıya kaydı. sonra da arkadaşımı sandalyesinden etti.

ağaç kabuğundan çıkmadık biz.
(bkz: ya beni sararsa memleket hasreti)*
yaptigimdir. memleket hasreti diyenlere anneniz ve babaniz ile her hafta skype uzerinden konusursunuz olur biter.
sürekli olarak söylenip de nedense bir türlü yapılamayan durumdur.

bir siktirip gitseniz de herkes rahat etse.

kendi ülkenizden çok sevdiğiniz rusya ya falan mesela.
en büyük hayalim.
bir tercihtir.

bazen kimseye benzememek için, bazen anlaşılamadığın için, bazen umudun tükendiği için gitmek istersin.

bende bu grup arasındayım.
Dur be kardeşim gitme nereye gidiyorsun.O kadar kolaymış demekki.Yanlış totem bırakma vatanını.
güncel Önemli Başlıklar