bugün

açıkçası bu konu üzerinde çok düşünmedim sadece kulak misafiri olduğum bir konuşmaya istinaden konuşuyorum.

toplu bir ortamda yan masadan duyulan muhabbet bu şekildeydi.

atatürk'ün bir diktatör olduğunu ve kendine bile ait olmayan ingiltereye ait olan fikirleri devrim adı altında türk milletine uyguladığı, hocaları asarak ve inançlı kişileri devlet işlerinden dışlayarak atatürk'ü destekleyenlerle olan bu düşmanlığın tohumlarını attığını ve kürtleri asimile etmeye çalıştığı için bugün pkk nın varolduğunu söylemekteydi.

çok ama çok şaşırmıştım, aslında hiç bir zaman bu açıdan düşünmemiştim.

sonuçta atatürk bir süper kahraman ve yanlışı asla ve asla olamazdı...
(bkz: insan)
bu ülkedeki ve dünyadaki tüm sorunların nedeni, içine beta balığı kaçmış insandır.
kendinden başka hiç bir canlı ile yaşayamayan, bencil egoist, kinci, kendi kardeşini bile öldürebilecek kadar kalpsiz, gizli kabiller...
insanı yok et dünyadan, kavga da olmaz gürültü de.
insan dünyanın başına gelmiş en büyük felakettir.
kesinlikle atatürk'tür. Tabiki. O olmasa ne güzel arap devleti olacaktık,şeriatın altında misler gibi yaşayacaktık,seks yapanı anında indirecektik,birbirimizle savaşacaktık falan filan. Harika harika.

ister kendine özgü,ister ingiltereye . Benim şu anda bu şekilde oturmamı sağlamış mı? Irkım için savaşmış mı? Kafaları yenilemiş mi? Bu entrye sığdırılamayacak kadar harika işler yapmış mı? Gerisi hikayedir.
ki,ingiltereyle bizim durumumuz aynı değildi. Onlar araplaştırılmamıştı.
Aslında asıl sıkıntı atatürkün orospu çocuklarının tamamını temizleyememesidir onların torunlari bugün bu kavgaların sebebidir.
Atatürk ve cemaat arasındaki gerginlik yıllarca ters düşmektedir. Bunun nedeni atatürk laiklik kelimesi altında din ve devlet işlerini birbirinden ayırmış diğer kısım cemaat yada aşırı dinci topluluk devletin içine girmesi için uğraşıyor ve amacına ulaşmak üzereler. Atatürk'ü sevmemelerinin nedeni ise medeni kanunu çıkartmak, harf devrimi, şapka devrimi. Tekke ve zaviyelerin kapanması, sahte din hocalarını sevmemesi, en büyük başkomutanın olduğu bir toşumda ülkeyi kurtaran insanı bazı yunan tohumu başbakan ve yalakaları neden sevsin ki.
atatürk'te bir insandır ve yanlış kararları, uygulamaları mutlaka vardır. ancak böyle şeytani bir fikirle yola çıkarak bir şeyler yaptığını zannetmiyorum. çünkü aslında gerçekten doğruya ulaşmak için bakarsak, atatürk farklı milletleri birleştirip barış içinde yaşamalarını istemiş, sağlamaya çalışmıştır.

ayrıca her sakallı cüppeli de hoca değildir. nutuk'ta açıklar bunu. amerikan ve ingiliz himayesinde güllük gülistanlık geçinebileceğini zanneden sözde âlimlerin tasfiyesidir bu ve benzeri icraatları.

ve eklersek, günümüze bakalım. atatürk'ü sevmeyen kimler? onu bunu dışlayanlar. işi kendim ve diğerleri oyununa dönüştürenler. bu dünya'dan göç etmiş birinin arkasından, güya islam'ı kurtarmak* adı altında atıp tutanlar. topluma zararı olmayan inanışları dışlayarak topluma zararlı hâle getirmeye çalışanlar.
Bu ülkedeki kavgaların sebebi Atatürk mü değil mi bilmem ama bu ülkede Atatürktü sevmeyen hatta nefret eden bir kısımın olmasının sebebi tamamen boş kemalistler ve onların boş zırvalarıdır. (bkz: atatürk olmasaydı baban belli olmazdı)
mesele attürk değildir kesinlikle. Mesele boş insanlardır.
Odtüdeki faşist olayı biliyoruz ve buna alkış tutabilecek kadar kansız olanları da gördük. Gezi olayları yeni başladığında, güya vatansever bir arkadaşın attığı tweet "sopasını, satırını alan gelsin chpli avına çıkacağız" diyeni de gördük. Bunlardan birincisi bana karşı olan siyasi görüşten ikincisi ise benim desteklediğim siyasi görüşten.

Burada mesele bir insanın sizden taraf olup olmaması değil. Bir insanın haklı olup olmaması. Sen haklıyı destekleyeceksin, haksızsa senden taraf olması bir önem arz etmez.
Atatürk hakkındaki olay hem bu, hem de insandır kendisi. insanın hem hatası olur hem de doğru kararı. Bazıları sadece hatayı görmeye çalışıyor, bazıları da doğru kararlarını övüyor sadece.

Buna körü körüne desteklemek denir. Koyun olmak demek akpyi desteklemek değildir, koyun olmak demek neden desteklediğini ya da neden karşı çıktığını bilmemek ve buna rağmen kendini her zaman haklı saymaktır. Bunlar işte, kavganın sebebi koyunluk. Bir taraf Atatürkü kusursuz kabul edip o yönde beyanlar ortaya koyuyor, diğer taraf da "bütün chpliler ....dir" gibisinden yanlış bir görüşü körü körüne destekliyor. Neyi desteklediğini bilmeyen insanlar ve neye muhalefet olduğunu da bilmeyen diğer insanlar.

Sidik yarışı derler buna. Hem de öyle bir yarış ki nereye akıttıklarını ve neden akıttıklarını umursamadan. Kime zarar verdiklerini ve kime hizmet ettiklerini bilmeden. Daha fazla alanı ıslatmaktan başka dertleri yok. Kavganın sebebi bunlar. Bu insanımsılar.

Elbette burada neyi neden desteklediğini ve neye neden muhalefet olduğunu bilen değerli insanlar var. inanması zor ama var! Bu güzel insanlardır zaten, bu ülkenin hala yıkılmamış olmasının sebebi. Onlar durdukça da yıkılmaz.