bugün

Bugüne kadar azıcık sesi yükselenleri, "neler oluyor acaba?" diyenleri, küçük ya da büyük çıkarları için susturmaya çalışanların saklayabildiği kadar sakladığı düzensizlikler artık ortada.

"Bomba gibi ekonomimiz var" söylemini Ekonomi Bakanımız "hesaplarımız tutmuyor" açıklamasıyla yalanlayalı henüz birkaç gün oldu.

Tarım hayvancılığın düştüğü durum; kurban bayramı öncesi ithal kurbanlık alımı için girişimde bulunan bakanlığın, işini gücünü bırakıp doğudaki çatışmalar hakkında açıklamalarda bulunmasıyla açıklanabilir.

Spor Bakanı vardı bir ara noktasız virgülsüz konuşurdu ya, Suat Kılıç. Mesela o susturuldu. Ama düşünün ki o konuşmaya başlamadan önce ülkede spor alanında da bir sürü başarılar ve heyecan vardı.

Dış politikaya girsek şimdi hiçbirimiz işin içinden çıkamayız. Sıfır sorun desem, "hassiktir, yeter artık" dersiniz.

Sağlık alanındaki yenilikler, her hastalandığımızda artık eczanelerde sürprizlerle karşımıza çıkıyor.

Enerji alanında dünyanın en pahalı yakıtını, en yüksek vergilerle kullanan kalabalık ülkelerinden biri olmamıza rağmen, buradan elde edilen bütçeyle örtülü örtülü ödenekler kullanılıyor.

Ülkemizde Tüketim vergisinin kaymağı ÖTV diye bir vergi var. Osmanlıdaki Deli Dumrul vergilerini aratmaz. Ama yine de yetmez...

Ve daha nice düzensizlik.

Bunca düzensizlik içinde ülkedeki psikolojik çöküntüyü hesaba katarsak başarısızlıkların ve geriye gidişlerin sebebini de bulacağız.

Bugüne kadar topluma gaz vere vere limitleri tüketen bu siyasetçiler, halkın artık gazla çalışmaz olduğunu yavaş yavaş anlayacak.
her şeyin iyi götürülmesi nedeniyledir.
yanlış önermedir. hiçbir şeyin iyi gitmiyor olma durumu gayet iyi gitmektedir.
tüm samimiyetimle söylüyorum seçme şansım olsaydı son sıralarda yer bulurdu.

eksikliğini duyacağım tek şey uludağ sözlük olurdu diyecem ama dünya nın yaşam refahı en yüksek ülkesini seçip orada kendime bir yaşam kuracağım için sözlüğü de pek aramazdım sanırım.

tutkularım üzerinde yoğunlaşırdım. belki finlandiyanın yeni Aki Kaurismakisi ben olurdum. tarzını seviyorum da kendilerinin.
Bende mutlaka bir terslik var eminim ilk defa hayatımda bir şeyler yolunda gidiyor hatta net ihracat yapan bütün müşterisi yabancı olan krizden bile daha zengin çıkacak bir şirkette çalışıyorum koluma saat alabiliyorum araba alabileceğim biliyordum bende bir gariplik var biliyordum. .