bugün

görsel

Akademisyen Aylin Sözer'i "Canavarca hisle eziyet çektirerek kasten öldürmek" suçundan tutuklanan Kemal Ayyıldız, mahkemedeki sorgusunda olay günü aşırı derecede uyuşturucu kullandığını belirterek çocuklarını görmek için Mersin'e gideceğini söylediğini Aylin Sözer'le de bu nedenle tartıştıklarını öne sürdü. Katil zanlısı Ayyıldız'ın, ''Şu anki aklım olsa... Ben neden bir insan öldüreyim. Akli dengem yerinde olsa bu olayı yapmazdım" dediği öğrenildi.

https://www.ntv.com.tr/tu...im,UuuT3xuGZkeyZqHpOraNdg
Napayım onudamı düşüneyim.öldürülen kadınların yanlız belli bir kısmı bence haketmıyor.gerisi serseri erkeklerin masasında meze olmayı secıyor ve bunun akabinde sonuc cınayet.
ben türkiye cumhuriyeti adalet sistemine anlam veremiyorum ve allah kimsenin işini düşürmesin diye de ekliyorum.

daha yeni yemek yerken haber izliyoruz başakşehir'de üç kişi hareket halindeki araç içerisinden rastgele etrafa ateş açıyorlar ve şans eseri yolda yürüyen insanlara isabet etmiyor lakin bir sokak köpeğine isabet ediyor. hayvancağız yaralanıyor hastaneye kaldırıyorlar orada da ölüyor. bunu yapan şahıslar kısa sürede yakalanıyor ve adli işlemden sonra sizinde tahmin edeceğiniz üzere serbest bırakılıyorlar. düşünüyorum düşünüyorum yani böyle bir şey nasıl olabiliyor ben anlam veremiyorum. bunun gibi her akşam en az bir haber seyrediyoruz. hanımla saçımızı başımızı yoluyoruz böyle şeyler nasıl olabilir diye. bir şekilde kamuya zararlı yüzdeyüz bir insan var ve bu insan adli işlemden sonra salıveriliyor. kanun yapacaksın ya bu ne kadar zor olabilir. alkollü araç kullanan on yıl hapis, karısına fiziki-psikolojik zarar veren yirmi yıl hapis. bir insanı suçsuz yere öldüren ömür boyu hapis. kamu malına, hayvanlara zarar verenlere on yıl hapis. bu kararlara almak ne kadar zor olabilir. fiziksel olarak bir maliyeti yok hiçbir şekilde maliyeti yok. sadece kafa yorulup mesai harcanacak. bu kadar. buda vekillerin işi değil mi. meclis bu kararlar için yok mu. yazıklar olsun. tc vatandaşı olarak hakkım varsa helal etmiyorum. bu adaletsizliğe hakkımı helal etmiyorum. her zaman aynı haberler. dinlemekten, izlemekten insanlığımız adına vicdanımız adına utanır olduk. bu gözü dönmüşlere yol açan, yer açan, imkan tanıyan sistemin kendisidir. bu küçük bir çalışmayla düzeltilebileceği halde düzeltilemiyorsa ben hakkımı helal etmiyorum baştaki sorumlulara.
görsel
Bu ülke nasıl bu hale geldi anlayamıyorum.

Yazıklar olsun bu ülkeyi bu hale getirenlere.

görsel

Aylin Sözer'i öldüren Kemal A'nın ilk ifadesi ortaya çıktı.

CNN TÜRK istihbarat Şefi Nihat Uludağ, Aylin Sözer'in öldürülmesiyle ilgili detayları anlattı. Habere göre, Kemal A, gözaltına alındıktan sonra verdiği ilk ifadede 32 yaşında olduğunu ve inşaatlarda işçilik yaptığını söyledi.

Sözer'i de tanıdığını iddia eden Kemal A., sabah saat 08.00 sıralarında Sözer'in evine gittiğini belirtti. Orada bir süre Sözer ile konuştuğunu, daha sonra aralarında bir tartışma çıktığını söyleyen Kemal A., bu tartışma sırasında Sözer'i boğazını keserek öldürdüğünü itiraf etti.

Uludağ, olayın ayrıntılarını şöyle aktardı:

"Aylin Sözer'in yakınları ondan haber alamayınca polisi arıyorlar. Ve polis ekipleri o eve gidiyor. Kapıyı çalıyorlar, zorluyorlar. Polisin geldiğini anlayınca zanlı bu defa dayanıcı bir maddeyle evi yakmaya çalışıyor. Hatta polis kapıya barikat kuruyor. Zanlı kapıyı açan polisi de yakmaya çalışıyor. Orada da bir hamlesi var. Ve zanlı gözaltına alındı. Şu anda zanlı istanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri tarafından sorgulanıyor.

Niye evi yaktığını sorduklarında ise; olaya bir hırsızlık süsü vermek için bu işlemi yaptığını da söylüyor. Sabah kadar bu sorgu sürecek fiziki deliller aranacak. işin netliği sabaha kadar devam edecek."

Demirören Haber Ajansı'nın haberine göre, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada Maltepe'de gözaltına alınan Kemal A., Cinayet Büro Amirliğinde tek kişilik bir hücreye konulduğu öğrenildi.

https://t24.com.tr/haber/...adesi-ortaya-cikti,923552
Bakın görüyorsunuz entrylerin birkaçı idam diyor, bazıları suç kadında diyor. idam gelse sizce bu tür suçlar işleyenleri mi idam edecekler yoksa iktidarın fikrine uymayacak siyasi söylemler yapanları mı idam edilecek? Sonrasında da kadında suç bulan yazarlarla birçoğunuz arkadaşsınızdır sözlükte, nickaltına gidip birbirinize şirinlikler yapıyorsunuz, sonra da gelip bunları eleştiriyorsunuz, siz de bir yerde iki yüzlülük yapıyorsunuz. Ve son olarak bu ülkedeki çoğu insan yarrrak gibi deyince de ben suçlu oluyorum. Yapılan yorumlardan ve söylenenlerden haklı olduğum çıkıyor.

Bu tür suçların son bulması için caydırıcı cezalar verilmesi lazım, ümitcan uygun gibi katillerin cezalandırılması, musa orhan gibi tecavüzcü ve katillerin cezalandırılması lazım. Bu cezaların da uygulanması için halkın bütün olup protestolar yapması lazım, sadece birkaç yüz feministin yapması değil, hepimizin yapması lazım ama biz oturduğumuz yerden konuşuyoruz ve muhaliflik yapıyoruz. Yazık, üzülüyorum.
Şaka gibisiniz. Ülkede kadınlar yakılıyor, dövülüyor, parçalanıyor, işkence ediliyor tecavüze uğruyor siz hala “kabadayı erkek sevdası” diyorsunuz. Bunu diyip “O saatte orada ne işi varmış ?” Diyen mahluklardan hiç bir farkınız kalmıyor. Şunu kafanıza sokun artık CiNAYET MEŞRULAŞTIRILAMAZ. Öldürülen yanan kadın melek de olsa, orospu da olsa, o da olsa şu da olsa KATiL KATiLDiR. Bir kadının ölmesinin suçlusu yine kadın diyorsunuz ? Sizin gibi kafalarla daha maalesef güzelim Ülkede çok can yanacak. Tiksinçsiniz.
Bu konu hakkın da aptalca yorumları olan naçizane beyinli hatta bu cinayetin de onların yapabileceğinden adım gibi emin olaraktan yazıyorum.

Sen, edepsiz varlık. yarın senin de bir kızın olduğunda onada söylersin aman kızım serserilerden uzak dur. Ya da aman hanım dışarı çıkarken giyimine kuşamına dikkat et. Sonuç olarak bir erkeksin ve bunlar senin ağızından kuşkuyla çıkabiliyor. Kim ister pek böyle olmasını, kızını sokaklarda kolunu bacağını kesip yanık bir şekilde bulduğunda işte o zaman da söylersin serserilerle muhattap olmuş keşke olmasaydıda böyle durumlar yaşanmasaydı diye veya hanım edebiyle giyinmiş fakat dışarıda it kopuk yüzünden tacize uğramış, keşke biraz daha kapalı giyinseymiş diye, ne kadar aptalca geliyor değil mi?
Bunu yapan Her cezayı göze alarak yaptığına göre cezadan daha çok eğitimin şart olduğunu gösteren vahşi bir olaydır.
insan ne diyeceğini bilemiyor gerçekten. Yanarak ölmeyi hayalimde bile canlandıramıyorum ve bu bir insanın başına geliyor. Bir kadın yanarak canını yitiriyor. Bu dünyaya gelmiş, yaşamış, gülmüş, ağlamış, Bir hayat kül olup gidiyor. Yakınlarına sabır diliyorum, cidden söyleyebilecek sözüm yok.
Ben anlayamıyorum hakkaten neden hep kadın suçlu çıkıyor tüm bu durumlarda. Yine toplaşmış "efendi erkek sevmeyen aptal kızlarcı tayfa." Bu kadın psikoloji okumuş bir öğretim görevlisi. Psikopat sevecek derecede Ne kadar aptal olabilir ya da savunmasız allah aşkına?

Ya her gun onlarca yüzlerce dizisini filmini izliyorsunuz netflix'te orda burda. Yok mu sizce avrupa da ya da amerika da böyle psikot erkekler veya yarım akıllı kız arkadaşları, eşleri. Neden bu ülkelerde bu kadınlar rahatlıkla kurtulabiliyor da bu eski eşlerden, eski sevgililerden bizim ülkemizde kurtulamıyor? Neden mahkeme salonlarından, karakollardan ellerini kollarını sallayarak, gövde gösterisi yaparcasına çıkıyor bu katiller, tacizciler, tecavüzcüler? Neden onlar tüm bu dizileri, filmleri eğlenmek için izlerken; biz ülkemiz kadınları, kız çocukları ders almak için izliyoruz?
Daha kaç kadının ölmesi lazım böyle katı kurallar alınabilmesi için ?
Söylenecek o kadar söz var ki. Lakin boğazım düğümleniyor.

Ya burası neresi bu insanlar kim şu hale bak yemin ederim bıktım. Bık-tım. Nedeen ya neden amk nedeeen. insan olmak çok mu zor.

Nefret ediyorum.
Bu şiddetler için tedbir almak çok mu zor?
Yoksa kafalar tarikattakilerle aynı mı?
Bu ülkede dört şey olmıyacaksın; Kadın, Çocuk, Sokak hayvanı ve Ağaç. Dönüp dolaşıp bu dört şeyi katlediyoruz hep.
Allah rahmet eylesin.

Kadınlar dikkatli olsunlar eş sevgili seçiminde çünkü devlet korumayacak hatta kimse koruyamayacak siz kendinizi koruyabilirsiniz.
Kadın cinayeti diyoruz ama işin içinde para meselesi var. Şüphelinin üzerinden Kadına ait para ve ziynet eşyaları çıkmış. bir kıskançlık, hazmedememe veya sahiplenme durumunda bunlar olmaz.
Yorum yok. Kelimeler kifayetsiz.

Bir utanç verici türkiye gerçeği.

görsel
görsel

istanbul'da Kemal Delbe isimli şüpheli, eski sevgilisi olduğu iddia edilen öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer evinde iki gün esir aldı. Gözü dönmüş cani Sözer'i bugün üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Yanan kadın feci şekilde hayatını kaybetti.

https://www.sozcu.com.tr/...-yakarak-oldurdu-6188226/
öğrencilerinin çok üzüldüğünü duydum. ben buradan o öğrencilere sesleniyorum böyle olmak zorunda değil bunu değiştirmemiz gerekiyor malum kesim elden ayaktan düşünce sıra bize gelecek.

siz de susarsanız veya onlar gibi para ve güç hırsına kapılırsanız bu vahşetin sonu gelmeyecek.
öncelikle şunu okuyabilir misiniz? #44089284

şimdi de bu habere bi göz atın, lütfen `https://www.haberturk.com...rulan-genc-kadin-hayatini`

teşekkürler.
Devletin ve yasaların sucu ve eksikliği çoktur. Fakat herkesin başına kaç gün adam dikebilir , kaç gün koruyabilirsiniz. Merhameti olmayan , acıması olmayan insan ne yapar eder kötülüğünü yapar. Ülkemizde erkekler bir kadını sevince onun sahibi zannediyor kendini. Bırakılmayı kabul etmiyor. Oysa ki sevmek illa sahip olmak değildir. O uzakta olsun iyi olsun Mutlu olsun diyebilmektir. Diyeceğim o ki kadını erkeği yok. Allah merhametsiz insanlardan korusun.
(bkz: 29 aralık 2020 aylin sözer cinayeti)
kadın-erkek diye ayırmamak lazım meseleyi. canilik cinsiyete bağlı bir durum değil.

cinayeti işleyen derdini siktiğimin orospu evladı şartsız ve aflardan muaf bir şekilde temizinden 30 yılı hak ediyor, nitelikli cinayet bu sonuçta, canilik gerektiren bir olay.

ancak kadın diyerek mevzuyu öne çıkartırsak yapılan pozitif ayrımcılığın önünü alamayız. ya erkekler? erkekler de psikolojik şiddete uğruyor, bunu neden kimse gündem haline getirmiyor?

yapılan bu kayırmaca nedeniyle bugün bir kadın karşılıklı rıza ile seviştiği adamı ertesi gün "bana tecavüz etti" diye şikayet etse o adam nasıl bu işin altından kalkacak? nasıl kanıtlayacak? bu konudaki genel düşünce, hiçbir kadın toplumdaki konumunu, haysiyetini ve şerefini böyle bir iddiada bulunarak hiçe saymaz, böyle bir iftirada bulunmaz. işte bu yüzden kadının ifadesine itimat edilir. evet bu doğru ama çok az bir kısmı da bunu fırsata çeviriyor, kadın olmanın ayrıcalığını kötüye kullanıyor.

kadının ifadesinin esas alındığı bir yargılama tıpkı iki kurt ile bir kuzunun öğlen yemeğinde ne yeneceğini oylaması gibi.
Ne yazık ki. Elden ne gelir. Böyle Allah rahmet eylesin diyeceğiz katili olan şerefsize lanet okuyacağız ama diğer beyefendi de saraydan ülke şahlandıracak.
Pes yahu!
(bkz: maltepe de yakılarak öldürülen öğretim görevlisi)

başlık açılmış bazıları işine geleni görüyor gelmeyeni görmüyor. yazık..