bugün

görsel

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Türkiye'de 24 yıl boyunca Kuran okumanın ve Allah demenin yasak olduğu bir dönem olduğunu iddia etti.

https://www.cumhuriyet.co...-demek-yasaklandi-1897782
elektirğe gelen yüzde 150 zammı yedirmek pardon alıştırmak lazım.

ideal malzemem tarihimizde boldur.

zamcıklar bu arada güzel kaynatılır.
evet, biz hep "ulu manitu " derdik korkudan. şükür bu günlerimize !..
oysa ki şu an ben istediğim zaman özgürce söyleyebiliyorum.

bu ülkede 24 yıl boyunca allah...
Yazık lan bu adam benim vergimle maaş alıyor.

Haram ediyorum şahsen.
Allah demekten tipi kaymış tipe bak.

Riyakarlık yapmış ve çarpılmış gibi.
Doğru bir söylem.
Nedir yani? Birileri yok, olmadı öyle şey deyince yok hükmünde mi olacak?
Mesele şu ki bahsedilen yasaklı dönemle ilgili alakasız bir zamanda konuşmanın bazı gerçekleri gizlemek için yapılmış bir oyun olması.
Durup dururken niye şimdi bundan bahsediyorlar?
Birşeylerden durduk yere bahsedilmesini sorgulamak yerine anlatılan olayı yalanlamayı seçmek vahimdir.
(bkz: Osman Yüksel Serdengeçti)
Çorum'da vitamin eksikliği mi var acaba? Ne yiyor içiyor bunlar? insanın beyninin kapalı olması gerek bunları söylemek için.
Çok şükür gençlerin büyük bir kısmı artık yemiyor bunların şov kokan sözlerini.
evet kesin öyledir ne din baskısı dinsizler baskı yapmış hatta oruç tutanları dinsizliğimize saygı duy diye dövüp zulmetmişlerdir.
Bunları görünce bu ülkede bir arpa boyu yol alinamayacagi hissediliyor.
Aslında doğru bi söylem. Dedem, yaşadıkları dağ köyünde sabah namazına kalktıkları zaman jandarma gelmesin diye ışık yakamadıklarını anlatırdı.

Benim karşı geldiğim nokta zamanında bir kesime yapılmış haksızlığın böyle sürekli karşımıza çıkarılması. Yok onlar şöyle yaptı, bu taraf böyle yaptı o yüzden cevabı bu şekil verelim. Herkes geçmişte yapılan hareketlerden güçleniyor, kimse gelecekte ne yapılması gerektiğinden bahsetmiyor.
türkçe ezanı ezandan saymayan, arapça yapılmayan ibadeti ibadet olarak görmeyen arapperestlerin uydurduğu asılsız iddia.
24 sene evvel dini alet edip tarikat cemaat ayagına ufacık cocukları istismardan, kadınları yobazlardan, ülkeyi tek adamlıktan kurtarmak için bir taraflarını yırtmıslar ama geldigimiz noktada hala amacın insanları islamiyeti yasatmamak oldugunu sananlar var. Cünkü islerine öyle geliyor menfaatleri geregi.
neresi yalan?
elmalılı hamdi yazır tefsirinin yayınlanması o yalancı çorumlunun bahsettiği 24 yılın hemen hemen ortasına düşüyor (1935 yılına). iki sayfasını bırakayım da kuran nasıl yasaklanmış, allah demek nasıl yasaklanmış yalancı çorumlu izah etsin.
görsel
Yasaklansaydı sizce hala siyasal islamcılar olurmuydu lütfen biraz kafanızı kullanın.
ancak bir şizofrenden çıkabilecek cümle.

şu an türk milleti bu adama en az 50 bin türk lirası maaş veriyor ve sadece 2 yıl çalıştırıp emeklilik hakkı kazandıracak.

bunları destekleyenlerin kafası ayrı konu tabi.
sene oldu 2022.

hala mı aynı türden kafa mikmeler la ?
Yok yok bunlar iyice cesaretlendi.

Yakın zamanda cumhuriyeti tartışalım, şeriatı düşünelim derlerse şaşırmayın amk.

Tez zamanda defolup gitmeniz dileğiyle...
Bunu Hep yapmak istemiştim.

(bkz: Allah diyen kedi)
Sadece sunu soyleyeyim akp li islamcilar veya fetoculer sagda solda din uzerinden itibar elde edenler. allah adiyla sahtekarlik yapanlar guc para statuko . unutmayin bu evreni yaratan kozmik zeka yani tanri sizin yaptiklarinizdan haberdardir. eger birazcik suur olsaydi tanri nin adini 3 5 kurusluk menfaatler icin kullanmazdiniz .
çünkü o da lozan'ın gizli maddelerindendi, seneye diyebileceğiz hamdolsun !
Haklı bir cümle, o kadar yasakladılar ki allah bile dayanamayıp domatese, karpuza ismini yazıp kendini hatırlattı.
allah kuran diyip her türlü haram günah işleyen kul hakkı yiyenlerden çok var.

zaten bunlara bu kapıyı açan islama fobik kişiler.
allah kuran diyip her türlü haram günah işleyen kul hakkı yiyenlerden çok var.

zaten bunlara bu kapıyı açan islama fobik kişiler.
güncel Önemli Başlıklar