bugün

kıbrısta normal bir hadisedir, hiç bir apartmanda merkezi ısıtma sistemi yoktur, gazlı soba yada klima kullanılır.
isinmak kelimesinin tam karsiligidir, candir...
soba üstünde kestaneyi bilmektir, hiç bir yemek soğuk gelmez sofraya, çamaşırların 1 saatte kurumasıdır, kardanadam yapmaktan gelindiğinde uyuşuk ellerini sobaya değirmeden ısıtmaya çalışmaktır.

özledim be.
ayıp mı gunah mı yiğidim, mis gibi de ısınıyoruz. zengin olup ta evin dört bir yanına yayılan ısı birbirinize kenetlenmenizi ne derece sağlıyor asıl bunu tartışma konusu yapabiliriz. biz ise bir odada toplanmış birbirimizi ne kadar sevdiğimizi söliyebiliyoruz, uzun vakitler harcıyoruz.
yaylanın doruğunda, 3000 metre yükseklikte sobadan daha nostaljik, daha hoş bir şey olamazdı. teknoloji ve zevk apayrı hususlardır.
burada kömür yakılması yasak olduğundan ve küçük çocuklarımız olduğundan 3 ton odun alıp bodrum'un soğuğuna katlanacağız. kestane de yapacağız üstünde oh mis.
"bu zamanda hala alaturka tuvalet kullanmak.
bu zamanda hala masa üstü pc kullanmak.
bu zamanda hala takoz cep telefonu kullanmak" gibi versiyonları olan harfler bütünü.
soğuktan kıçım donacağına çöplük de ısınacağımı bilsem girerim içine. bu devirde o devirde ne alaka kardeşim.
(bkz: )uludağ görünümlü incici yazar. bu başlığı incide aç zengin... hiç bir ısınma yöntemi soba kadar güzel olamazdı. aa şimdi bi ses duydum pıt pıt pıt ediyo. sanırım kestanler patladı hemen alayım.
çoğu zaman kaloriferli evi bırakıp sobalı eve gitmişliğim vardır,

ulen soba ben senin bütünleyici vasfına kurban olurum...
bu devri, herkesi metropol insanı sanan mal değneği insanın asla anlayamayacağı şey.
evde olay çıkarma girişişimidir örneğin kapıyı kapat yazın kapı kapalı kışın açık tutarlar gibi.
öss'ye sobalı evde, sobanın yanında hazırlanmış biri olarak söylemeliyim ki, bununla gurur duyuyorum.
sobalı evde büyüyüp, artık doğal gazlı evlerde oturanlar için özlemi duyulan şeydir. insanı kemiklerine kadar ısıtır.
sobadan yayılan ısının tadını diğer ısınma araçlarında bulamamaktır. keşke rahatımıza bu kadar düşkün olmasakta soba zevkini yaşamaya devam edebilsek diye düşünmekteyim.
doğal bir durumdur hele bir de üzerinde kızaran kestaneler var ise kokusuyla birlikte süperdir.
karda yağmurda çıkıp kömürlükten kömür almak dışında her yönüyle asrın icadı denebilir...
eski eşya,yırtık ayakkabı,balık iskeleti,eski gazete-kağıt atıkları vs. giblerin içine atılıp yakılması suretiyle öğütücü vazifeside yapabiliyor...
sevdiğim seçimdir. az sonra sobada kestane pişirmek için kestane kesicem.
bu zamanda sobanın yaygın olması normal, anormal olan insanların hangi tür yakacak ile ısındıkları.
(bkz: bu zamanda hala tezekle ısınmak)
kaloriferin ılıklığını kömür sobasının sıcaklığına tercih edenlerin doğalgaz yerine tercih edebileceği olgudur. üstelik kestane kalorifer üzerinde pişmiyor,yaşasın sıcak kömür sobası.
güncel Önemli Başlıklar