bugün

çok garip bir yaşmış gerçekten. hani yarılanacak olan yolun arifesi.
şöyle bir geçmişe bakmak bi parça ve " geçen zamana hayıflanmak" birazda.

babanın 34 yaşında olduğunu dün gibi hatırlamak da aynı zamanda..ve şimdi aynı yaş da olduğunu bilmenin vermiş olduğu işte geldik gidiyoruz hissi..
aramızda uzun yıllar olsa da zamanın azgın bir sel misali seni bana hızla getireceğinden eminim. Umarım akan sular arkasında bir virane değil sağlam temelli dimdik ayakta kalmış bir ben bırakır.
en çok korktuğum yaşsın. sana ulaştığımda lütfen hoş karşıla beni olur mu? (bkz: kurşuni renkler)i taşıyan bir yaşsın sonuçta nasıl korkmayayım.
"25'inden sonrası su gibi geçer" sözünün kanıtı "iyi bari akranlarım da varmış burada" diye farkedip, rahatlamak.
o yaşa gelesiye kadar kurulan hayallerin o yaşa gelinildiginde tutup tutulmadigini gösteren yazidir.cokta fazla ümit etmemek gerekir bazi hayallerin yerini daha güzel seyler devralabilir.
Çok ilginçtin be 34, şunun şurasında seninle son beş günüm ama seni unutmak zor olacak.
Ama ne olursa olsun en az 22 kadar, hatta, 16 kadar, hatta ve hatta 32 kadar güzeldin.
hakkını veremedim muhtemelen, yine saçma sapan problemlerle,birçok kısmını zihnimde robot gibi yaşadım belki ama olsun,
yaşadığımız her an gibi sen aslında büyüleyiciydin...
çocuk falan yapmış olma kırarım kafanı.
bi' zamanlar babamın yaşıydın, hatırlıyorum öğretmen sormuştu da söylemiştim. hiç o kadar olamayacağım sanırdım. şimdi biliyorum geleceksin. ne olur acele etme.
2017 de uğracaksın bana. ülkem hatta dünya ne halde olacak ki, ben kendimi bileyim.
belki 3 çocuğum için su kavgası edicem.
belki çoktan göçücem.
belki de herşey çok daha güzel olacak.
biliyorum ki ne olursa olsun ben ne istersem onu vereceksin bana.
--spoiler--
çocuğu okuldan almayı unutma
--spoiler--
yazılmış,,,
benden epey bir önce hemde...

bu şarkıyı 34 yaşıma söylüyorum

yok olmaz erken daha
biraz geç kalın ne olur
hiç hazır değilim henüz
ne olur baharlarımı bırakın bir süre daha
tanıdık değil bana güz

yok olmaz dur
dur gidemezsin
gözlerimin rengi dur
bulutlara dönemezsin
yok alamazsın

beni deli zaman
ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin

o gün başka renkte ağaracak biliyorum
ve zorla değil ya o rengi hiç sevmiyorum
ne olur sanki biraz daha zaman verseniz
yıllar öfkenizi hiç mi hiç anlamıyorum
bak bu yaşıma geldim ama sen bana değil, ben sana meydan okuyorum...sadece nüfus kağıdıma bakılınca ortaya çıkan yaşsın. ne ruhumda, ne görüntümde senden eser yok.
neydi günahım neydi suçum
34'e girdim avrata açım
bir kere verin ne olur kızlar
ağardı götümde kıl, agardı saçım

yaş geldi erdi kemale
elde kaldı bizim nevale
insafa gelin ayıptır kızlar
bir kerecik verin, acıyın şu hale.

yine abazan yine abazan amk...