1. 1.
  bu yıl herkesin üniversiteye girebileceği gerçeğidir.

  --spoiler--
  871 bin 313 adayın tercihte bulunacağı üniversitelerde, kontenjanların 937 bin 676’ya çıkarılmasıyla 66 bin 363 kişilik açık oluştu. Uzmanlar, “Sınavsız üniversite hayal değil” dedi.
  --spoiler--

  devamı için;

  http://haber5.com/egitim/...rkes-universiteye-girecek
  1 ... lord lokhraed
 2. 2.
  milyonlarca üniversite mezunu milyonlarca işsiz üniversite mezunu olmanın da değeri kalmadı artık.
  1 -1 ... bisorbanabi
 3. 3.
  universitelerin siradanlasarak degersizlesecegini ve sadece okumus olmak icin okuyanlarin sayisini arttiracak uygulamadir, bununla dogru orantili olarak universite mezunu işsiz sayisi çığ gibi artacaktir...
  ... gel bili bili
 4. 4.
  ygs ile tercih yapacakları unuttukları için yanlış bir haberdir. 871 bin 313 aday lisans programları için tercihte bulunacak, orada söylenen kontenjan miktarına ygs ile öğrenci alan önlisans programları da dahil.
  ... wendt
 5. 5.
  yanlış uygulamadır.
  herkesi üniversiteye soktunuz diyelim; üniversite eğitimini dünyayla yarışabilecek ölçüde verebilecek misiniz? daha var olan üniversitelerin sürüyle eksiği var. kontenjan arttırıp, dört yıl işsizliği öteleyip, insanların umudundan çalmanın ne anlamı var. ikinci bir lise okutturuyorsunuz artık. tabelayla, içi boş diplomayla bu iş yürümez. sizin sorununuz bu. çıkınca ne olacak? üniversite mezunu her dört gençten biri işsiz. aslında seçimin iyi yapılması ve kontenjanların düşürülmesi gerekirdi. hiç değilse aradaki yetenekli öğrencileri kaybetmeyelim. bu, bu ülkenin geleceği içindir. üniversite okumuş olmak için, ego tatmini için okunmaz. bu işi tamamiyle ticari olarak görmeyin artık.
  -1 ... morbulutlar
 6. 6.
  Üniversite mezunu cahillerin türkiye popülasyonundaki payında artış olacağı gerçeğidir. Hakkıyla kazanan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.
  ... stresli