bugün

kastettikleri vatan değil iktidardır. kendini eşit, özgür hissetmeyen, ülkesinin adaletine güvenmeyen, konuşmasının, yazmasının , okumasının hiç birşeye yaramadığını düşünen bu yüzden aidiyet duygusunu yitirmiş milyonlarca insan var bu ülkede. bu cümlelerde bu kopuşun göstergesi.

anlıyorum onları.
kızılay'a çok kan verdim, ama vermeden dedim bak bu kürt kanı istemiyoruz deyip çöpe dökecekseniz ziyan etmiyelim.
Yok dediler bize türk, kürt, çerkez fark etmez hepsinin kanı aynı. Sonra bir sürü teşekkür ettiler bisküvi, meyve suyu verdiler, atkıydı kalemdi hediye ettiler sağolsunlar.
o yüzden vakti geldikçe gider kızılay'a kan veririm.
Ulan itler evinizde kapıyı kilitlemeden ferah içinde yatıyorsanız o kanını bu topraklar için sulayan mehmedim sayesindedir. Şimdi gelmişler bo votono bor domlo konom yok diyen kansızlar türemiş. Sen bilir misin suriyede ve ırakta bir dakika huzur içinde geçmesi için yalvaran kadınları, çocukları başınızdan aşağı füze inmemiş ki nereden bileceksiniz. Defolun lan o zaman ülkemden. Ben bu vatan için seve seve can veririm ve bunu da bu parti o parti vs gibi sapikliklara girmeden yaparim. Cahil cuhelalar sizi. Partiler ..... sizi...