1. .
  demet akalın'ın son konserinde "diyarbakır'dan mı geldiniz, dagdan mı" sozune diyarbakırspor taraftarlar birliginin tehditvari cevabıdır. demet akalın'ın sozlerini ne kadar tasvip etmiyor ayıplıyorsak, bu tepki de aynı derece de tasvip edilmemeli ve ayıplanmalıdır. cunku turkiye dag basi degildir, tepkiler de dozunda olmalıdır.
  http://www.milliyet.com.t...ate=22.05.2008&ver=58
  2 ... atgmuls
 2. .
  (bkz: genç diyarbakırlılar rahatsız)

  e haklılar da, tayyip efendinin, necmettin hocanın gavur izmir yakıştırmalarına maruz kalmış bi izmirli olarak kendilerini çok iyi anlıyorum. şu işe bak yalnız, biri bu ülkenin başbakanı diğeri bu ülkenin sanatçısı olarak lanse edilen kalburüstüne sahibiz, garip bi ülke olduk vesselam.
  1 -4 ... zedx
 3. .
  terbiyesizce bir söylem. cahillik...
  1 -1 ... oneqeno
 4. .
  bir şehrin insanlarına alenen hakeret edilecek ve o şehrin insanlarının da buna tepkisiz kalması beklenecek öyle mi? evet duygusal bi çıkıştır, ancak karşı taraf resmen bu ülkede şehir ayrımcılığı yaparken, bu ülkenin insanlarını aşağılarken, okumuş cahillik (ki ne kadar okumuş o da meçhul) yaparken hangi tarafın daha cahil olduğu konusunda derin şüphelere kapılmaktadır bu bünye.
  1 -1 ... zedx
 5. .
  (bkz: beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar)
  ... paladinden kacan skirmish
 6. .
  bazı aptalların "tehdit" olarak algıladığı tehdit ile alakası olmayan ve anlama yeteneği olanların anladığı söylemdir.
  bu karşılığın verilmesinin amacı demek akalın'ı diyarbakır'a götürüp kafasına sıkmak değildir yaptığı saçmalık ötesi iğrençliğe tepkidir.
  o yüzden götünüzden element uydurmayın.
  aynı şey kendi memleketin için olsaydı "evet demet akalın haklı diyebilecek miydin?"

  ayrıca bu sözün söylenmesini cahillik olarak görenler demet akalın'dan farksızdır.
  demet akalın aynı şeyi izmir, istanbul, bursalı arkadaşlar için söyleseydi o zaman diyebilecek miydin cahil diye? ee tabii diyarbakır'lı değil mi mutlaka cahildir.
  1 -3 ... i belong to che
 7. .
  anlaşılamayan bir başka nokta ise bu sözü söyleyenlerin taraftar grubu olması. taraftar grupları her zaman fanatiktir ve duygusal yaklaşır olaya. geçelim diyarbakırspor taraftarlarını, beşiktaş çarşı, karşıyaka çarşı, göztepeliler, genç fenerbahçeliler, ultraslanlar, bursaspor taraftarı gibi onlarca örnek var önümüzde. bu taraftar gruplarının zamanında ne derece saçmaladıklarını da biliyoruz, takım tutmaktan öteye geçip futbol faşizminin en güzel örneklerini sergilediğini, holiganlığın dibini vurduğunu da zaman zaman görüyoruz hepimiz. ki burda diğer saçmalamalarla benzeşmeyecek haklı bir tepki var ortada, demet hanımın alenen diyarbakır halkını aşağılaması. aynı şeyi beşiktaş'ta yaşayanlar için, kadıköy sakinleri için söyleseydi ne olurdu acaba bir düşünün? en iyi ihtimal inönü ya da şükrü saraçoğlu'na ''demet senin ananı'' diye başlayan afişler asılır, olay büyürse çarşı demete de karşı taraf alırdı*. biraz empati kurmakta fayda var;

  çıksa, ayşe hatun önal hanım bi konserinde ''beyler öğlen geçti, akşam oldu, laz mısınız hala böyle mal mal bakıyorsunuz'' dese trabzonlular, rizeliler, giresunlular isyan eder miydi etmez miydi? ha işte, burda da durum aynı, arkadaş arasında -arkadaşların samimiyeti ölçüsünde- ''laz mısın oğlum'' şeklinde takılmak farklı, topluluk önünde bir şehirin/ırkın/bölgenin insanlarını genelleme yapıp aşağılamak farklı. hatta ne olduğunu da söyleyelim, farkında olarak veya olmayarak elitizm yapmaktır bu, ırkçılıktır, faşizmdir, kendini -öyle olmadığı halde- bi halt zannetmektir.
  1 -1 ... zedx