bugün

Evden dışarı çıkmamaya çalışıyorum. Evde internet takılıp uyuyorum.
her ağzımı açışımda bu ne sıcak diye sitem ediyorum ve uzanıp entry yazıyorum.
Terliyorum tuzlu tuzlu.
Bol bol su içiyorum.
işe gidip takım elbiseyle yürüyorum donum ıpıslak oluyor.
Klimanın karşısında oturuyorum.
çıplak oturup internette sörf yapıp karpuz yiyorum.
klima kullanıyorum mesela..

yer yer vantilatör bey’i de kullanmıyor değilim..

siz götünüze sivriltilmiş buz kalıbı sokuyorsunuz galiba he mi?
doğal seleksiyona uğramayı bekliyorum.
bedenim bu zorlu hava şartlarını kaldırmıyor, sanırım elenicem.
Esen bir yere geçip anime izliyorum. Denize gidip serinliyorum. Gece açık hava konserlerine gidiyorum. Ormanlık tepelere, sahillere, limanlara vuruyorum kendimi. Teraslar da unutulmamalı tabi.
Klima soğuk hava üflerken kendi yaptığım buzlu limonatamı içiyorum. Bilet almak amacıyla teli elime aldım, aldıktan sonra sözlüğe de bir göz atayım dedim. Belki birazdan kalkar valiz hazırlarım belki geceye bırakırım, karar vermedim. Yanımda da yarısına gelinmiş kitabım duruyor. Ne kadar bayıcı olsa da günde veya iki günde bir kitap bitirebildiğim için yazı seviyorum.

Işte bunları yapıyorum. *
Klimanın karşıda oturup, zamanının oyunlarını izliyorum.
görsel

Reyhan şerbeti...
Daha iyi bir fikir gelmiyor aklıma!
içip içip serinliyoruz, evet fakiriz!
güneşle muhattap olmamaya çalışıyorum. gölge yerlerden yürümeye özen gösterip bol sıvı tüketmeye çalışıyorum şapka ve güneş gözlüğü itemleri bile etki etmiyo. güneşin yoğun olduğu zamanlar dışarı çıkmaya çalışıyorum. klima, vantilatör çarpıyo. çay harareti alır diyen halt etmiş bu arada.
tam sezonu gelmiş olması vesilesiyle, güzel ve bakımlı hanım ayaklarıyla göz ziyafeti çekiyor ve ayak fantezisi planları yapıyorum.
Dükkanın önünde oturup yandaki eczanede çalışan kızı kesiyorum.
çalışıyorum
görsel
çalışıyore. pc, klima, kahve.
elimizde kağıt havlu ile geziyoruz. nem var nem adama nefes aldırmıyor. ter durmuyor. kağıt havlu bir şey değilde millet farklı algılayacak sıkıntı orada.

görsel
Balkonda oturup hem sigara içiyorum hem sözlüğe giriyorum hem instagrama giriyorum hem youtube a giriyorum.
bir yandan sözlük takılıp, bir yandan çalışıyorum, bir yandan da yl tezime hazırlanıyorum, bir yandan sevdiğime yazıyorum ve bir türlü tek bir şeye odaklanamadığım için sövüp duruyorum.
Klimayı açıp rakıya bir buz daha atıyoruz.
Çayımı almış Rusça ingilizce okuyorum.

Allahım be kadar kültürlü biriyim ya.
yelleniyorum afedersin , elime bir karton aldım.
evde oturuyorum. (bkz: sözlük yazarlarının itirafları/#41788872)