1. 1.
    Çok değil bundan 4-5 ay önce Aylan bebek için ağlıyor paylaşım rekorları kırıyorduk
    Avrupaya insanlık satıyorduk hatırlıyor musunuz ?
    Şimdi Medyada bir Suriyeli nefreti aldı başını gitti
    Bir adli vakaya suriyeli karışınca hemen anında Haberlerde en önde verilir oldu.
    Sanki daha önce bu ülke gül bahçesiydi anasını satiiiim (ya demek Özgecan olayını bir suriyeli yapsa 3 milyon suriyeliyi def edeceğiz)
    Hele bir kesim var ki tam beni ifrit ediyor...
    Şu hani VATANi GÖREV olan askerlikten kaçıp gece gündüz bedelli çıksın diye dua eden
    Taksimde bomba patlayınca 5 ay taksime gitmeyen tipler kalkıp Suriyelilere Vatanınızı niye savunmadınız kaçtınız diye ahkam kesenlere tam ayar oluyorum.
    Sanalda oldukları kadar Gerçekte de bu kadar vatanseverimiz olsa ülkede ne Terör ne Rüşvet nede Ahlaksızlık olur
    15 -98 ... kedipipimi7
  2. 2.
    Dünyanın hiçbir yerinde milyonlarca at hırsızına gelin sizi vatandaş yapalım diyen başka bir ülke olmadığından.
    73 -11 ... konglamere lenf nodu
  3. 3.
    aylan bebek öldüğünde de paylaşım yapmayan şahsım için ezelden beri var olan sevememe durumudur. nefret yok ama haddimize değil nefret etmek.. kimse ölsün de istemiyoruz.

sevmek zorunda değiliz kardeşim kimseyi. ben daha ilk okul çağlarımdan beri yani "okumaya" başladığım zamanlardan beri sevmiyorum orta doğu insanını. sevmek de zorunda değilim tıpkı onların beni sevmemeye hakları olduğu gibi. gelmesinler ülkeye kalıcı olarak gaspçı durumuna düşürmesinler kendilerini nefret ettirmesinler. gitsinler toprakları için mücadele etsinler benim atalarımın yaptığı gibi ve bir daha olursa benim de yapacağım gibi..
    39 -6 ... mel mel bakan gibson
  4. 4.
    Bir zamanlar,
    "Biz enayi değiliz, otobüsler, uçaklar başuna durmuyor. Bindirir göndeririz. Açarız kapıları salarız üzerlerine. "
    Diyen içten pazarlıklı, menfaatçi yobazların yüzsüzce sordukları soru.
    20 ... ruyasindaruyagoren
  5. 5.
    Bunun için.
    bu suriyeli nefreti neden
    9 -1 ... 1231 11231 hz
  6. 6.
    Hiç lan durduk yere nefret ettik amk.
    Geçen sabah uyandım. "Hadi lan suriyelilerden nefret edeyim bugün" dedim birden bire.
    Öyle başladı.
    Yani bu nefretin suriyelilerin yaptıklarıyla alakası yok.
    Götüz biz.
    Belki yarın ispanyollardan nefret ederiz, bir sonraki gün de iskoçlardan.
    Ama en ipne olan polonyalılar.
    Ayrıca nepallilerden de nefret ediyorum.
    31 -4 ... protest sanayici
  7. 7.
    sapla samanı karıştırmış yazar söylemi. aylan bebeğe de aynı nedenle ağladı bu insanlar. bu ülke'de ne işleri var diye. şimdi de aynı nedenle istenmiyor. bak arkadaşım bu ülke yıllar önce belki de sen bu dünya'da yokken peşmergeleri konuk ettik. halepçe katliamından kaçan peşmergeleri önce kamplara aldık sonra içimize karıştılar. dönemin başbakanının ağzının suyu aka aka 1 koyup 3 alacağız diye hayallendiği günler. evet 3'ün 1'ini aldık. ama kendisi cumbaba oldu mu oldu işte. benzer oyun şimdi suriyelilerle oynanıyor. bence toki'den ev az bence tuzla tersanelerinden yat'da verilmeli. sorun suriyeliler değil dostlar sorun bu insanları siyasi malzeme yapıp kendine çıkar sağlamaya çalışan yönetimler. nefret insana değil onların ağzına bir parmak bal çalanlara...
    12 ... golhiat
  8. 8.
    Burası Türkiye Cumhuriyeti ve burası Suriyeli kaçakların değil benim vatanım olduğu için nefretim. Kimse bana milli mücadeleyi beraber verdik demesin öyle olsaydı Misakı milli sınırları içerisinde yer alırlardı.
    13 ... vaktiyle bir atsiz varmis
  9. 8.
    yazacağım birçok şey vardı ama sagolsun arkadaşlar hepsini yazmışlar.

ulan amınagodumun adamları zaten belimizi doğrultamadığımız yerde, ülkenin içine ettiler.

kimse kusura bakmasın ama benim burada hümanistlik yapacak lüksüm yok. (aslında genelde böyleyim.) devlet-devlet ilişkilerinde hiç kimse ay benim devletim insancıl, onlar da insan hadi onları da alalım vatandaşlığımıza. var mı böyle bi mantık.

olması gereken şey pragmatistlik abi almadan az biraz düşün bu amk adamlarının bana zerre kadar karı olacak mı?

bırak karı saysan zararı bitmez.

birisi çıkacak ay sen onların durumunda olsaydın sana böyle yapsalardı iyi olur muydu? ulan ülkeden kaçmışsın ki en büyük hata bu. zaten. geliyosun bi ülkeye ulu orta yerde yatıyosun kalkıyosun çalışmıyosun domuz gibi ondan sonra bi de diyosun bu ülke standartları kötü biz avrupaya gidicez diyerek sana zorla olsa da kucak açan devlete, millete.

pragmatistlik iyidir iyi.
    6 ... quiloutiou
  10. 9.
    kelle başı 1500 dolar diyoruz adam 1400 olmaz mı diyor bıktık bunlardan arkadaş *
    1 ... sarhos amip