1. .
  turistler sortla, kolsuz t-shirt le hayatın ve istanbul un tadını çıkarırken, bu sıcakta uzun kollu gömlekler, kalın blue jeanler, dandik kösele ayakkabı giyen ve terleyip, tramvayı, otobüsü kokutan erkeklerin, akıl sağlıklarından şüphe ettiğim için, çarşafla ya da pardesüyle gezen kadınlara hiç lafım yok.

  afrika sıcağı diyorum, insan durduğu yerde terliyor diyorum, beyaz slip donla denize girerken utanmıyorsun da, sandalet giymekten niye çekiniyorsun? şu küre biraz daha ısınır da yürürken alev alıp oracıkta yanarsınız inşallah.
  8 -2 ... vadideki zumbuk
 2. .
  kendi kokusuna burnu alışmış zihniyettir başka bir açıklaması olamaz sanırım.. ya yokluktan giyinmiyor ya da o saçma kalıplaşmış düşünceleri buna izin vermiyor. o kadar çaresiz ve komikki bu durumunu ideolojiler altına sokuşturabiliyor, eksikliğini kapıyor sanıyor..
  1 -2 ... pantalassa
 3. .
  Hadis-i Şerifte de, Temizlik imanın yarısıdır buyurulmuştur. peki çarşafla ve pardesüyle gezip sabah evden duş almadan çıkan otobüste metroda seni kokudan boğan insanlara ne demeli. bu sıcak havalarda eğer inancın gereği açık giyinme şansın yoksa bir duş al temizlen be insan denilesi hadise.
  1 -1 ... baz
 4. .
  eğer bu dünyada özgürlük diye birşey varsa kimin ne giydiği kimseyi alakadar etmemelidir.insanların kendi istedikleri gibi giyinmeleri "aptal" olduklarını göstermez.(istediğini giymek farklı, ter kokup insanları rahatsız etmek farklı ayrımına varalım lütfen.)
  2 -2 ... caadaloz
 5. .
  güneşten korunmak için örtünmek gerektiğini bilmeyen bir yazarımızın "aptal" diye ithamda bulunduğu kişilerdir. zira ten güneşle temas halinde iken insanlar daha çok sıcağa maruz kalırlar.
  not: kalın giyinmek değil sözünü ettiğim, güneşin tenle temasını önlemek.
  ... ladyinred
 6. .
  sözlükte dikkat çekmek isteyen aptallardan daha akıllı oldukları kesin olan kişilerdir.
  -1 ... kolibalili
 7. .
  Çanakkale'de bolca bulunan, buz gibi, rüzgarlı havada şort ve üzerine kazak giymek suretiyle gezinen insan tipi.
  ... saturnine