bugün

onun için kurban bayramı 9 günlük tatilden ibaret olan, hacla ise hiç işi olmayan bir vatandaşın (haber spikeri de olur bu) süper bir tespiti.

(bkz: biz bilemediydik)
cumhuriyet gazetesinin efsane manşeti.*
(bkz: kutlu dogum haftasinin tarihinin her yil degismesi)
muhabir: abi hac geçen sene de kurban bayramı zamanına denk gelmemiş miydi?
editör: evet remzi, kasıtlı mı yapıyorlar dersin?
muhabir: nasıl bir kasıt olabilir ki
hac kelimesini duyarak olay mahalline gelen önder sav: araplara para kazandırmak için, hacılar kurbanı oradan alsın diye. yoksa olur mu böyle rastlantı her yıl her yıl.
editör: doğru söylüyor remzi girin haberi manşetten.

tanım: cumhuriyet gazetesinin önemli tespitini içeren başlık.
dalga dublaj takımı'nın ya nasip'te, "bu sene de hac kurban'a denk geliyormuş" diye dokundurduğu efsane manşet.swh

--spoiler ya nasip--

-hocam eşek yem yemez dedin de aklıma düştü : bu sene de hac kurban'a denk geliyormuş, bana da kaşını bıyığını boyat diyorlar ama ben sana kurban fiyatlarını soracaktım...
+yok canım! canım aklınızı böyle meselelerlen, spekülasyonlarlan irdelemeyin! zaten kapitalist olup çıktınız...

--spoiler ya nasip--
Cumhuriyet gazetesinin de manset olarak attigi one surulup, uzerinden CHP elestirisi yapilan ifade. Islam ile ilgili bir bilgi eksikligine delalet eder. Yalniz bunun cumhuriyet'e manset oldugu hikayesinin bir sehir efsanesi oldugunu zannediyorum. zira kimsenin hangi sene atildigini bilmedigi bir mansettir bu. bilen varsa lutfen bana tarihi gondersin.
hürriyet gazetesinin bundan iki, üç yıl evvel attğı manşettir.
(bkz: kemalist kesimin bayramlarda anıtkabir e gitmesi/#17341992)